piątek, 30 lipca 2021 07:35

Poważny wypadek pod Tarnowem. Traktor przygniótł mężczyznę

Autor Aleksandra Tokarz
Poważny wypadek pod Tarnowem. Traktor przygniótł mężczyznę

Rolnicy dopiero zaczynają wzmożoną pracę, a już dochodzi do wypadków. W regionie tarnowskim, w związku z pracami polowymi, poszkodowane zostały już dwie osoby. Policjanci apelują o rozsądek.

Miesiące letnie dla rolników to czas nasilonych prac polowych. Praca kombajnów i innych maszyn rolniczych mogą stwarzać zagrożenie dla ich operatorów, a także innych osób znajdujących się w pobliżu. Zły stan techniczny użytkowanych maszyn i urządzeń, wykonywanie wielu różnorodnych i wyczerpujących czynności jednocześnie, do tego spiętrzenie pracy i pośpiech, który towarzyszy zmiennym warunkom pogodowym - to najczęstsze przyczyny wypadków.

- W regionie tarnowskim miały już miejsce dwa takie wypadki. Jeden z nich w Zakliczynie. Podczas odblokowywania hedera, w którym utkwiły gałęzie, niespodziewanie elementy zostały wprawione w ruch i doszło do wypadku. Mężczyzna doznał na szczęście, jedynie urazu łydki - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kolejny poważny wypadek miał miejsce podczas orki w Rzepienniku. 69-letni mężczyzna został przygnieciony kabiną traktora, który przewrócił się na wzniesieniu. Konieczna okazała się interwencja strażaków. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem nogi.

W związku z rozpoczynającymi się żniwami policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje