poniedziałek, 15 listopada 2021 08:14

Powiat brzeski: Epidemia przybiera na sile. Sanepid apeluje do mieszkańców regionu

Autor Mirosław Haładyj
Powiat brzeski: Epidemia przybiera na sile. Sanepid apeluje do mieszkańców regionu

W związku ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19 w regionie Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku zwraca się z prośbą o solidarność i apelem o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zasad postępowania przeciwepidemicznego.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku apeluje do mieszkańców regionu o odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Sanepid podkreśla, że będą one miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Poniżej pełna treść apelu sanepidu:

Brzesko, dnia 12 listopada 2021 r.

Szanowni Państwo,
z niepokojem zauważamy istotne pogorszenie sytuacji epidemiologicznej oraz bardzo gwałtowny w ostatnim okresie wzrost zachorowań na COVID-19 w naszym powiecie.
Z uwagi na powyższe, uprzejmie przypominam, że nadal obowiązującym jest przepis §25 ust. 1 pkt 2 lit. d rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r., poz. 861 z późn. zm.), który obliguje wszystkich do stosowania zabezpieczenia maseczką ust i nosa w obiektach użyteczności publicznej.
Jako Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku, którego wiodącym zadaniem statutowym jest podejmowanie działań służących zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych, apeluję do Państwa o podejmowania wszelkich możliwych form promocji wskazanej wyżej formy właściwych zachowań, tj. zakrywania przy pomocy maseczki, ust i nosa, w tym poprzez własny przykład.
Z poważeniem
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Brzesku
mgr Dorota Żak

Inf.: UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje