czwartek, 24 września 2020 11:55

Powiat limanowski: Zakażony ksiądz. Sanepid apeluje do wiernych

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski: Zakażony ksiądz. Sanepid apeluje do wiernych

Limanowski sanepid wydał dziś komunikat, w którym poinformował, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z kapłanów z parafii w Jaworznej (gmina Laskowa). Wierni, u których pojawią się objawy, mają kontaktować się z lekarzem POZ.

PSSE w Limanowej opublikowało dziś komunikat, w którym informuje, że osoby, które w dniach od 14 do 20 września przyjmowały Sakrament Eucharystii mogły mieć kontakt z zakażonym kapłanem.

Chodzi o parafię w Jaworznej, w gminie Laskowa.

Osoby, które pomiędzy 14 a 20 września przyjęły Sakrament Eucharystii w kościele w Jaworznej i zaobserwują u siebie typowe objawy choroby, jak:

  • temperatura ciała powyżej 38oC;
  • kaszel;
  • duszność;
  • utrata węchu i smaku

mają niezwłocznie skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 29 zakażeniach z powiatu limanowskiego. Koronawirus pojawił się w kolejnym DPSie na Limanowszczyźnie. Czy powiat limanowski znów trafi do żółtej strefy? Tego dowiemy się już niedługo. Na ten moment w ciągu dwóch ostatnich tygodni przybyło 109 nowych zakażeń. Granicą strefy żółtej jest 80.

Ognisko w kolejnym DPSie! Powiat limanowski trafi do żółtej strefy?
WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 29 zakażeniach z powiatu limanowskiego. To drugi, najwyższy dziś wynik. Koronawirus pojawił się w kolejnym DPSie na Limanowszczyźnie. Nowe ognisko zakażenia potwierdzono w Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej. Obecność koronawirusa potwierdzono u trze…

fot. Gmina Laskowa

Limanowa - najnowsze informacje