czwartek, 24 września 2020 08:47

Ognisko w kolejnym DPSie! Powiat limanowski trafi do żółtej strefy?

Autor Aleksandra Tokarz
Ognisko w kolejnym DPSie! Powiat limanowski trafi do żółtej strefy?

WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 29 zakażeniach z powiatu limanowskiego. To drugi, najwyższy dziś wynik. Koronawirus pojawił się w kolejnym DPSie na Limanowszczyźnie.

Nowe ognisko zakażenia potwierdzono w Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej. Obecność koronawirusa potwierdzono u trzech osób. Wszystkie są w tej chwili hospitalizowane. Na wtorek zaplanowano badania wśród wszystkich pensjonariuszy.

DPS w tamtejszej miejscowości przeznaczony jest dla osób przewlekle chorych psychicznie. W placówce znajduje się w sumie 88 pensjonariuszy.

W ognisku w DPSie w Mszanie Dolnej przybyło kolejnych 5 przypadków. Dzisiaj mają odbyć się tam pobory wymazów. Przebadani zostaną wszyscy mieszkańcy i pracownicy. W Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej znajduje się 48 pensjonariuszy.

Przybywa zakażeń w DPSie w Mszanie Dolnej. Wkrótce pojawią się braki kadrowe?
Kolejne 5 przypadków zakażeń potwierdzono dziś w Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Ognisko wirusa SARS-CoV-2 pojawiło się w tamtejszym DPSie w poniedziałek, 21 września. Jeżeli gwałtowny przyrost zakażeń będzie się utrzymywał, wkrótce mogą nastąpić braki kadrowe, a co za tym idzie do pomocy p…

Pozostałych 16, potwierdzonych dziś przypadków na Limanowszczyźnie, to przypadki rozproszone. Kolejnych 7 pochodzi z ogniska rodzinnego.

Czy powiat limanowski znów trafi do żółtej strefy? Tego dowiemy się już niedługo. Na ten moment w ciągu dwóch ostatnich tygodni przybyło 109 nowych zakażeń. Granicą strefy żółtej jest 80.

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje