środa, 30 września 2020 08:59

Powiat myślenicki. To już pewne! Powiat wpadnie do czerwonej strefy

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. To już pewne! Powiat wpadnie do czerwonej strefy

32 nowe przypadki koronawirusa w powiecie myślenickim! Niestety, to bardziej niż pewne – powiat trafi do czerwonej strefy i prawdopodobnie szybko jej nie opuści. Tym razem, wśród rozproszonych przypadków pojawiło się nowe ognisko. Jakie?

Najwięcej przypadków wśród dzisiejszych zakażeń to niestety przypadki rozproszone. Dziś jest ich 17. Jak informuje WSSE w Krakowie, w powiecie myślenickim pojawiło się nowe ognisko, którym jest Centrum Seniora w Drogini (gm. Myślenice). Jak podaje wojewódzki Sanepid, w tej chwili w powiecie myślenickim w dwóch DPS-ach - Droginia i Pcim zakażonych jest łącznie 13 osób. Niewykluczone, że liczba zakażonych będzie rosła w najbliższych dniach.

Jednak, jak twierdzi Centrum Seniora w Drogini, zakażeń w placówce nie można nazwać ogniskiem. Wyjaśnia to w sprostowaniu, które publikujemy poniżej:


Maria Czarnecka „Centrum Seniora” informuje, iż w związku z publikacją w dniu 30 września 2020r. na portalu glos24.pl artykułu „Powiat myślenicki. To już pewne! Powiat wpadnie do czerwonej strefy” autorstwa Wiktorii Mitury zostały podane nieprawdziwe informacje, które wymagają sprostowania:

  1. NIE JEST PRAWDĄ, że w powiecie myślenickim pojawiło się nowe ognisko, którym jest Centrum Seniora w Drogini (gm. Myślenice)
  2. NIE JEST PRAWDĄ, iż z tego ogniska pochodzi aż 13 przypadków.

Kolejne dwa przypadki z powiatu myślenickiego pochodzą z ognisk rodzinnych.

Dzisiejszy wzrost zakażeń pokazuje, że powiat myślenicki NA PEWNO zmieni swój kolor z żółtego na czerwony. Powiat będzie musiał dostosowywać się do rygorystycznych obostrzeń. Czy tak będzie? O tym, przekonamy się jutro.

Myślenice - najnowsze informacje