poniedziałek, 5 października 2020 14:17

Powiat oświęcimski. „Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie”. Starostwo apeluje!

Autor Wiktoria Mitura
Powiat oświęcimski. „Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie”. Starostwo apeluje!

Dziś  w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się posiedzenie online Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie, o ile nadal wielu  z nas będzie lekceważyć obowiązek zasłaniania ust i nosa w  pomieszczeniach, konieczność zachowania bezpiecznego dystansu i  dezynfekcji rąk - pisze starostwo.

W spotkani online wzięli udział  również włodarze gmin powiatu oświęcimskiego. Podczas niego, dyskutowano o aktualnej sytuacji epidemiologicznej - a ta, nie skłania do optymizmu.

Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie, o ile nadal wielu  z nas będzie lekceważyć obowiązek zasłaniania ust i nosa w  pomieszczeniach, konieczność zachowania bezpiecznego dystansu i  dezynfekcji rąk - czytamy na stronie powiatu.

Od początku trwania epidemii w powiecie oświęcimskim zakaziło się 519 osób, zmarło 8 z nich. W tej chwili aktywnych przypadków zakażeń jest 126,  spośród których hospitalizowanych jest 38 osób.

Niestety, zauważalna jest tendencja wzrostowa, co budzi uzasadniony niepokój lekarzy i  włodarzy. W ostatnich czterech dniach liczba stwierdzonych zakażeń wzrosła o 66.  Jeśli nadal będzie się utrzymywać tendencja wzrostowa, wielce  prawdopodobne jest wprowadzenie ograniczeń na terenie naszego powiatu  wynikających z umieszczenia w żółtej lub co gorsza czerwonej strefie.

Zakażenia w powiecie oświęcimskim w ciągu ostatnich 14 dni:

info: powiat oświęcimski  foto: portal samorządowy

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje