niedziela, 13 listopada 2022 07:50

Powiat proszowicki: Mężczyzna chciał rozpalić w piecu. Doszło do tragedii

Autor Tomasz Stępień
Powiat proszowicki: Mężczyzna chciał rozpalić w piecu. Doszło do tragedii

Spalone zwłoki starszego mężczyzny znaleźli przy wejściu do kotłowni strażacy z Przesławic w Łętkowicach Kolonii w powiecie proszowickim. Najprawdopodobniej mężczyzna próbował rozpalić w piecu i doszło do tragicznego wypadku.

Do wypadku doszło w piątek, 11 listopada - o o godz. 12.37 strażacy zostali wezwani do interwencji w domu jednorodzinnym w Łętkowicach Kolonii w gminie Radziemice. Powodem wezwania miał być pożar, ale na miejscu przy wejściu do kotłowni strażacy znaleźli spalone zwłoki starszego mężczyzny. Jak podaje Dziennik Polski, mężczyzna najprawdopodobniej poszedł do kotłowni, do której prowadzi osobne wejście z zewnątrz budynku, aby zapalić w piecu. Przypuszczalnie chciał to zrobić posługując się łatwopalną substancją, bo słoik z nią został znaleziony w kotłowni. – W trakcie próby rozpalenia mogło dojść do pożaru. Mężczyzna był niepełnosprawny ruchowo, poruszał się przy pomocy balkonika. Na jego ciele są ślady spalenia i zwęglenia – powiedział portalowi komendant powiatowy PSP w Proszowicach bryg. Zbigniew Kwinta.

Na miejscu tragedii pracowały jednostki z OSP Przesławice. OSP Łętkowice i PSP Proszowice. Przyczyny tragedii będzie wyjaśniać policja.

fot: OSP Przesławice

Proszowice - najnowsze informacje