poniedziałek, 12 kwietnia 2021 17:21

Powiat suski: Na wniosek mieszkańców Policja i Straż Leśna kontrolowały lasy. Posypały się mandaty

Autor Mirosław Haładyj
Powiat suski: Na wniosek mieszkańców Policja i Straż Leśna kontrolowały lasy. Posypały się mandaty

Policja wraz ze Strażą Leśną połączyli siły w specjalnych patrolach w miejscach, gdzie dochodzi do rajdów motocykli i quadów po lasach. W czasie niedzielnych działań zatrzymali łącznie 8 pojazdów silnikowych, które bez zezwolenia wjechały na teren leśny.

W niedzielę (11 kwietnia) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jordanowie wraz ze Strażą Leśną z Myślenic kontrolowali tereny Lasów Państwowych w Łętowni oraz Naprawie. Działania te są pokłosiem informacji, które policjanci uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez  quady i motocrossy. W czasie niedzielnych działań mundurowi zatrzymali łącznie 8 pojazdów: w tym quady, motocykle oraz  jednego kierującego samochodem typu jeep. Każdy z kierujących, który wjechał do lasu bez zezwolenia, został ukarany mandatem karnym. Dodatkową grzywną został ukarany jeden z kierowców pojazdu typu quad, który pędził leśną ścieżką, nie zważając na idące tamtędy osoby.

– Przypominamy, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które, jadąc swoim pojazdem, niszczą środowisko naturalne i płoszą przy tym dzikie zwierzęta. Każda taka osoba, lekceważąca obowiązujące przepisy, musi liczyć się z  odpowiedzialnością karną

– przypominają funkcjonariusze.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka
Fot.: Photo by Steven Kamenar on Unsplash

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje