sobota, 12 marca 2022 12:36

Powiat tarnowski: Chwile grozy na drodze. Nastolatka wpadła pod samochód

Autor Katarzyna Jamróz
Powiat tarnowski: Chwile grozy na drodze. Nastolatka wpadła pod samochód

Niebezpieczna sytuacja z udziałem pieszego miała miejsce na drodze krajowej w Brzozówce. 14-latka przebiegając przez drogę, została potrącona przez nadjeżdżający samochód osobowy.

W piątek (11 marca) przed godziną ósmą rano, doszło do potrącenia pieszej na drodze krajowej 73 w Brzozówce. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, pogotowie oraz policjantów. 14-latka trafiła pod opiekę ratowników medycznych, którzy przetransportowali ją do szpitala. Policjanci ustali przebieg groźnie wyglądającego wypadku.

Jak się okazało, na drodze krajowej w kierunku Tarnowa utworzył się duży „zator”. Samochody praktycznie się nie poruszały. Natomiast pas w kierunku Lisiej Góry był drożny.

– 14-latka chciała w miejscu niedozwolonym przebiec na drugą stronę drogi, nie upewniła się jednak czy może to zrobić w sposób bezpieczny. Wbiegła bezpośrednio zza stojącego samochodu przed nadjeżdżający samochód Kia. Kierująca samochodem osobowym nie zdążyła wyhamować i ją potrąciła lewym narożem swojego pojazdu. Dziewczyna został odrzucona na stojący w korku inny samochód osobowy

– relacjonuje policja.

Pojazdy biorące udział w zdarzeniu drogowym, zostały usunięte na bok i ruch mógł odbywać się normalnie. Na miejscu wykonano wszystkie czynności, a informacja ze szpitala była uspokajająca. 14-latka posiada jedynie silne stłuczenia i nie wymaga hospitalizacji.

Postępowanie w sprawie kolizji drogowej z udziałem osoby pieszej będzie prowadziła Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje