wtorek, 3 listopada 2020 10:24

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest skuteczne i bezpieczne. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Autor Artykuł sponsorowany
Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest skuteczne i bezpieczne. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Naturalne usta mogą mieć różną wielkość i kształt. Gdy są małe, asymetryczne, można je powiększyć i wymodelować kwasem hialuronowym.

Wygląd ust można poprawiać z użyciem kosmetyków – odpowiednio pomalowane wargi sprawiają wtedy wrażenie większych. Efekt jest jednak tymczasowy i zanika po demakijażu. Aby usta mogły wyglądać atrakcyjnie nawet bez make-upu, warto rozważyć skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej. Powiększanie ust na bazie kwasu hialuronowego daje bardzo dobre rezultaty widoczne od razu po zakończeniu procedury. Dzisiaj zabieg jak powiększanie i modelowanie ust dostępny jest w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej w Polsce. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega powiększanie ust?

Zabieg polegający na powiększaniu ust oraz na ich modelowaniu pozwala na zmianę ich wyglądu zgodnie z oczekiwaniami klienta. Podczas procedury stosuje się wtedy kwas hialuronowy, który wstrzykiwany jest w usta. Modelowanie ust jest zabiegiem małoinwazyjnym, bezpiecznym, ale warto pamiętać o tym, że musi być on wykonany przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Dobrym wyborem jest powiększanie ust w Instytucie Bielenda w Krakowie, który ma wieloletnie doświadczenie w branży medycyny estetycznej.

Czym jest kwas hialuronowy?

Stosowany podczas modelowania ust kwas hialuronowy jest substancją, która bardzo często używana jest podczas zabiegów medycyny estetycznej, między innymi w celu redukcji zmarszczek czy poprawy objętości tkanek twarzy. Jego właściwości powodują, że daje on bardzo dobre efekty w powiększaniu warg górnej i dolnej.

Kwas hialuronowy jest substancją, która wchodzi w skład tkanek skóry. To polisacharyd, który ma na celu wiązanie cząsteczek wody. Pełni funkcję środka nawilżającego, odpowiada za właściwą objętość, elastyczność tkanek. Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego są bardzo dobrze tolerowane, ponieważ cechuje się on wysoką biozgodnością z organizmem człowieka.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego to zabieg przeznaczony dla wielu osób, które chciałyby poprawić wygląd swoich ust.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • małe usta
  • asymetryczne usta
  • postarzony wygląd ust
  • zmarszczki wokół ust
  • opadające kąciki ust
  • suche usta wymagające nawilżenia

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Wykonane w gabinecie medycyny estetycznej modelowanie ust jest zabiegiem niewymagającym specjalnego przygotowania, a także długotrwałej rekonwalescencji. Przed jego wykonaniem pacjent bierze udział w konsultacji – lekarz medycyny estetycznej ogląda wtedy usta i proponuje warianty ich wymodelowania. Dobiera wtedy także odpowiednią ilość kwasu hialuronowego do przeprowadzenia procedury.

Następnie, przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie. Stosowane są znieczulenia dentystyczne, które całkowicie eliminują ból. Po znieczuleniu lekarz obstrzykuje usta z użyciem preparatu. Bezpośrednio po zabiegu powiększenia ust mogą być one lekko zaczerwienione, obrzęknięte, mogą pojawić się małe zasinienia. Pełen efekt procedury widoczny jest po kilku, kilkunastu dniach.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przestrzegania poniższych zasad:

  • dla uśmierzenia bólu należy schładzać usta
  • przez 24 godziny po zabiegu należy unikać dotykania ust, stosowania kosmetyków
  • od 2 dnia po zabiegu zaleca się delikatny masaż ust, by poprawić rozłożenie kwasu hialuronowego w tkankach
  • przez 7 dni po zabiegu nie należy wykonywać makijażu ust, korzystać z sauny, basenu, solarium, opalać się

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Modelowanie ust jest zabiegiem dającym długotrwałe rezultaty. Procedura ta daje efekty widoczne nawet do około 12 miesięcy. Czas ich utrzymywania się zależny jest od wielu czynników, między innymi od wieku, trybu życia, typu skóry.

Zatem powiększanie i modelowanie ust jest zabiegiem polecanym dla każdej osoby, która chciałaby nadać swoim ustom atrakcyjny wygląd – bez skalpela. Wystarczy tylko jedna procedura polegająca na iniekcji kwasu hialuronowego, aby cieszyć się nawet przez rok jędrnymi, pełnymi i symetrycznymi ustami!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje