piątek, 10 czerwca 2022 13:24

Pożar wybuchł w łazience. W mieszkaniu była nastolatka

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Pożar wybuchł w łazience. W mieszkaniu była nastolatka

9 czerwca o godzinie 14.34 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały wezwane do pożaru w bloku mieszkalnym na ulicę Żywiecką w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w mieszkaniu na 3. piętrze budynku wielorodzinnego pożarem objęte było pomieszczenie łazienki. Na klatce schodowej panowało zadymienie. Policja na miejscu zdarzenia podjęła próbę ugaszenia pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej - co ograniczyło dalsze rozprzestrzenianie się ognia.

W chwili powstania pożaru w mieszkaniu znajdowała się 14-letnia dziewczynka, która opuściła mieszkanie przed przybyciem zastępów PSP. Pozostali mieszkańcy (z wyjątkiem trzech osób) opuścili budynek przed przybyciem zastępów PSP. Nikt nie ucierpiał i nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji starszej kobiety z mieszkania na zewnątrz budynku, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej oraz wejściu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych a także w kamerę termowizyjną do mieszkania. Podano jeden prąd wody do wnętrza palącej się łazienki w celu ugaszenia pożaru. Równocześnie ustawiono wentylator oddymiający przed wejściem do bloku, a następnie otwarto wszystkie okna na klatce schodowej i w mieszkaniu w celu jego przewietrzenia. Usunięto spalone elementy wyposażenia łazienki na zewnątrz budynku i ogrodzono je taśmą ostrzegawczą. Sprawdzono kamerą termowizyjną mieszkanie pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Sprawdzono miernikiem wielogazowym wszystkie mieszkania z wyjątkiem tych, gdzie nie było lokatorów.

Działania ratowniczo- gaśnicze trwały ponad półtorej godziny. Przyczyna powstania pożaru nie została ustalona.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje