piątek, 28 lutego 2020 13:50

Pożegnanie Lodowiska w Proszowicach. Jakie atrakcje?

Autor Manuel Langer
Pożegnanie Lodowiska w Proszowicach. Jakie atrakcje?

Burmistrz  Gminy i Miasta w Proszowicach serdecznie zaprasza wszystkich  Mieszkańców w sobotę 29 lutego 2020 r. na Pożegnanie Lodowiska. Impreza  rozpocznie się o godzinie 13.00 na proszowickim rynku, w trakcie, której  zakończymy działalność lodowiska, gdzie będą organizowane gry i zabawy  poprowadzone przez animatorów z Myślenic.

Lodowisko  jest to pierwsza taka atrakcja w Proszowicach, podczas której od 8  grudnia 2019 do 29 lutego 2020 roku przy dźwiękach muzyki każdy mógł  spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Lodowa tafla cieszyła się  dużą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych oraz dzieci.  Codziennie na obiekt wchodziło ok 100-200 osób, a w najlepsze dni nawet  500. Organizacja sezonowego lodowiska była możliwa dzięki kampanii  "Zachowaj Trzeźwy Umysł. Bo życie jest lepsze niż picie".

Lodowisko  odwiedzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Proszowicach, Szkoły  Podstawowej w Klimontowie, Zespół Szkół w Żębocinie, Szkoły Podstawowej  w Karwinie, a także członkowie Orkiestry Dętej Floriana z Kościelca oraz  grupa z obozu jeździeckiego z Łętkowic. Mieszkańcy mogli również  skorzystać z darmowego wejścia w dniach 31 grudnia, 6 stycznia oraz 14  lutego, a także od 13 do 17 stycznia i od 17 do 21 lutego w godzinach od  9.00 do 15.00. Ponadto dla uczestników Przeglądu Grup Kolędniczych oraz  konkursu filmowego "Odpady segregujesz - dobrze postępujesz" zostały  przyznane darmowe vouchery będące nagrodami, ufundowane przez Burmistrza  Gminy i Miasta Proszowice.

Mimo,  iż zimowa aura w tym roku nie dopisywała to trzeba przyznać, że czas  spędzony na sztucznej ślizgawce był dla wszystkich świetną zabawą  a zarazem okazją do tego by szlifować swoje umiejętności jazdy na  łyżwach, a także by rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, który kto  wie? Może zaszczepi w kimś nową pasję.

Sport  to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, znacznie lepszy niż  siedzenie przed komputerem czy telewizorem w domu, niestety sezon zimowy  dobiega końca, a wraz z nim kończy się czas mobilnego lodowiska. Łyżwy  to nie tylko świetna zabawa, ale także rozwój motoryczny, który pozwala  spożytkować wiele energii, której jak wiadomo dzieciom nie brakuje.  Wszystkim, którzy w tym okresie korzystali z lodowiska serdecznie  dziękujemy, a do wspólnej zabawy powrócimy już w grudniu.

Info/foto: UGiMP, Anna Rokicińska

Proszowice - najnowsze informacje