poniedziałek, 19 października 2020 14:38

Prezydent Tarnowa na kwarantannie. Co się stało?

Autor Marzena Gitler
Prezydent Tarnowa na kwarantannie. Co się stało?

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela jest na kwarantannie. Informację na ten temat przekazał rzecznik prasowy prezydenta, Ireneusz Kutrzuba.

19 października prezydent Roman Ciepiela otrzymał od sanepidu decyzję o konieczności poddania się dziesięciodniowej kwarantannie w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą, u której doszło do zakażenia koronawirusem.

Prezydent Roman Ciepiela poddał się w poniedziałek 19 października testowi na obecność koronawirusa wspólnie z żoną, u której w weekend pojawiła się podwyższona temperatura. Po wykonaniu testu okazało się, iż Alina Ciepiela ma wynik dodatni, natomiast u prezydenta obecności koronawiurusa nie stwierdzono. Zgodnie z przepisami Roman Ciepiela został jednak zobligowany do odbycia dziesięciodniowej kwarantanny, która skończy się 29 października. Prezydent i jego żona czują się dobrze.

Prezydenta Tarnowa zastępuje oficjalnie jego pierwsza zastępczyni, Dorota Krakowska. Roman Ciepiela jest w stałym kontakcie z urzędem, na bieżąco online i telefoniczne zapoznaje się z aktualnymi pracami, koordynuje działania swoich zastępców i miejskich urzędników, bierze udział w telekonferencjach.

Tarnów - najnowsze informacje