poniedziałek, 15 listopada 2021 10:41

Prezydent Tarnowa z dużo wyższą pensją. Co na to radni?

Autor Aleksandra Tokarz
Prezydent Tarnowa z dużo wyższą pensją. Co na to radni?

Nowelizacja ustawy, która weszła w życie w listopadzie, zakłada spore podwyżki zarówno dla samego prezydenta Tarnowa, jak i innych wójtów, burmistrzów i prezydentów. Pensja Romana Ciepieli może wkrótce wzrosnąć z około 11 tysięcy złotych brutto do 17 400 złotych brutto razem z dodatkami – o taką kwotę zawnioskował bowiem sam prezydent. Co na to radni?

Dokładnie o 63% procent mogą wzrosnąć zarobki prezydenta Tarnowa. Wszystko za sprawą uchwalonej w sierpniu przez Sejm nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Po zmianie ustawy maksymalna pensja na tym stanowisku wzrosła z 12,5 tysiąca złotych do 20 tysięcy złotych brutto. Dotychczas prezydent Roman Ciepiela zarabiał około 11 tysięcy złotych brutto. W projekcie uchwały zawnioskował o podwyżkę do 17 400 złotych brutto wraz ze wszystkimi dodatkami.

Jak napisano w uzasadnieniu chwały „projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Tarnowa jest średnią wysokością wynagrodzenia ustaloną na podstawie minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia przysługującego prezydentom miast na prawach powiatu do 300 tyś. mieszkańców”.

Głosowanie w sprawie podwyżki pensji dla prezydenta Tarnowa zaplanowano na 25 listopada.

fot. Facebook/Roman Ciepiela

Tarnów - najnowsze informacje