czwartek, 8 kwietnia 2021 10:33

Problem z parkingiem na Woli Kroguleckiej zostanie rozwiązany?

Autor Aleksandra Tokarz
Problem z parkingiem na Woli Kroguleckiej zostanie rozwiązany?

Gmina Stary Sącz dostała rządowe wsparcie w wysokości 8 mln zł. To maksymalne dofinansowanie jakie mógł dostać samorząd z tego komponentu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na co przeznaczone zostaną te pieniądze?

- To ogromny zastrzyk dla inwestycji, które mogą być z tego rozdania realizowane, a są to inwestycje, które w pierwszym rzędzie będą służyć podniesieniu atrakcyjności turystycznej naszej gminy – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Pieniądze przeznaczymy na poprawienie i rozbudowę infrastruktury wokół najważniejszych naszych atrakcji. Mam tu na myśli między innymi budowę parkingu przy Parku Wodnym „Stawy” i Bobrowisku, doprowadzenie do kompleksu kąpielowego infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz budowę parkingu na Woli Kroguleckiej dla odwiedzających punkt widokowy.

Muszyna przeżyła oblężenie turystów. „Może i władze w Warszawie nas dostrzegą”
Tłumy spacerowiczów wypełniły w Lany Poniedziałek Muszynę. Z pewnością zachęcała słoneczna pogoda. Ale nie tylko. Sporym zainteresowaniem cieszyły się tamtejsze ogrody i dwa miliony krokusów, które rozkwitły fioletowym dywanem.

Według wstępnych planów na parkingu powstanie ok. 40 miejsc dla aut osobowych.

Turyści i mieszkańcy, w szczególności młode pokolenie, doczekać mają się także, dzięki pieniądzom z RFIL, pumptrucku, skateparku oraz miejsca rekreacji, które gmina ma wybudować w okolicy ulicy Podegrodzkiej nad Dunajcem.

inf./fot. Gmina Stary Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje