środa, 3 czerwca 2020 07:56

Profesjonalne pranie mebli

Autor Głos 24
Profesjonalne pranie mebli

Meble tapicerowane od lat nie wychodzą z mody. Są wygodne, doskonale prezentują się we wnętrzu. Ich zaletą jest przytulność, możliwość dopasowania do wielu stylów urządzania pomieszczeń. Meble tapicerowane to głównie sofy/kanapy/wersalki, tapczany, fotele, czasem krzesła i puffy, obicia samochodowe. Nawet najpiękniejsze i najlepszej jakości meble po pewnym czasie brudzą się i nie wyglądają najlepiej. Czyszczenie mebli warto powierzyć profesjonalnej firmie, która zadba o to, aby meble znów stały się ozdobą pokoju.

Druga młodość mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia, np.: plamy z napojów, zup, sosów, farbek, powklejane gumy, sierść, kurz, piasek, okruszki i wiele innych brudów. Sypkie zabrudzenia może zamieść lub odkurzyć, ale plamy wymagają specjalnego prania. Można oczywiście prać meble tapicerowane na własną rękę, stosując domowe sposoby, ale nie gwarantuje to wywabienia trudniejszych plam i zachowania mebli w dobrym stanie. Pranie mebli wymaga profesjonalnych działań, ponieważ tylko wtedy właściciel ma gwarancję, że jego ulubiona kanapa uzyska drugą młodość – będzie wyglądała, jak nowa. Profesjonalna firma czyszczące meble dysponuje bardzo dobrej jakości chemią, odpowiednim sprzętem i doświadczonym zespołem ludzi, którzy wykonali już niejedno zlecenie na pranie mebli Realizowane są także zamówienia na czyszczenie mebli w obiektach biurowych i to w ekspresowym tempie. Wszystkie metody usuwania brudu z powierzchni mebli bazują na nowoczesnych technologiach. Najnowszej generacji urządzenia pod wysokim ciśnieniem i przy zastosowaniu wysokiej klasy chemii skutecznie usuwają uporczywe zabrudzenia.

Dla osób prywatnych i firm

Usług prania mebli adresowane są do wszystkich, którzy postanowili przywrócić meblom tapicerowanym piękny wygląd. Mogą z nich skorzystać osoby prywatne, firmy i instytucje. Pracownicy przyjeżdżają do klienta i wykonują umówioną pracę. Pranie odbywa się w taki sposób, aby zamawiający nie odczuwał dyskomfortu.

Korzyści z prania mebli przez profesjonalistów

Meble tapicerowane stanowią ozdobę pomieszczenia, wręcz jego wizytówkę. Ich czyszczenie nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Meble tapicerowane, zwłaszcza kanapy, wersalki, czy narożniki mogą być prawdziwym siedliskiem bakterii i roztoczy. Wymienione mikroorganizmy uczulają bardzo wielu ludzi, powodując kaszel, katar, zapalenie spojówek, swędzenie skóry, jak również i inne problemy, z jakimi alergicy żyją na co dzień. Potocznie nazywa się takie dolegliwości „uczuleniem na kurz”. Regularne, profesjonalne pranie mebli tapicerowanych pomaga nie tylko w utrzymaniu ich czystości, ale także w pozbyciu się wszelkich szkodliwych dla zdrowia „żyjątek”. Tylko firmy czyszczące dysponują odpowiednią chemią i sprzętem, aby w trakcie sprzątania pozbyć się bakterii i roztoczy.

pranie mebli

Dbanie o kolor mebli

Wiele osób czytając informację, że firmy czyszczące do prania mebli używają bardzo silnej chemii, obawia się, czy stosowane środki piorące nie spowodują wyblaknięcia koloru lub przebarwień na tapicerce? Stosowane środki czyszczące są bezwzględne wobec wszystkich zanieczyszczeń, ale nie powodują żadnych ubytków w kolorze mebli. Wręcz przeciwnie – kolor jest odświeżony i sprawia wrażenie zintensyfikowanego. Firmy oferujące usługi prania mebli dysponują także odpowiednimi kosmetykami, które zapewniają ochronę koloru.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Posiadacze zwierząt doskonale wiedzą, że przebywanie pupila na kanapie lub na fotelu może spowodować, że mebel zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. W pozbyciu się tego problemu może pomóc profesjonalna usługa prania mebli. Nieprzyjemna woń może zostać usunięta dzięki zastosowaniu koncentratów, sprayów i innych płynów.

Czyszczenie mebli biurowych

Od wyglądu biura zależy postrzeganie firmy przez klienta. Trudno zaprosić osobę, która ma być klientem lub partnerem biznesowym, jeżeli na krzesłach, fotelu lub sofie są plamy. Wygląd biura pokazuje osobom postronnym, z kim mają do czynienia. Profesjonalne pranie mebli tapicerowanych, wykładzin i dywanów w biurze daje pewność, że na tych powierzchniach nie będzie plam, czy kurzu. Meble i wykładzina będą wyglądały jak nowe i okazale prezentowały się w przestrzeni biurowej. Wybierając firmę sprzątającą biura, warto zapoznać się ofertami kilku firm i zwrócić uwagę na rodzaj usług i sprzęt, jakim firma dysponuje. Dobrą podpowiedzią, co do jakości pracy są opinie osób, które już kiedyś korzystały z usług danej firmy. Ważnym elementem jest cena, która nie powinna być podejrzanie niska, ani za wysoka.

Pranie mebli wydłuża okres i ich używania - zachowują swój piękny wygląd na wiele lat. Rośnie popularność usług czyszczenia mebli i dywanów, co wiąże się z zamiłowaniem Polaków do czystych i pięknie urządzonych wnętrz. Nie da się uniknąć codziennych zabrudzeń, ale dzięki oferowanym przez firmy wykonujące usługi prania mebli silnym środkom czyszczącym, można je szybko przywrócić do pierwotnego stanu i pozbawić szpecących zabrudzeń.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje