środa, 19 maja 2021 08:30

Prosta droga do dobrze płatnego zawodu elektryka- uprawnienia nawet w rok

Autor Artykuł sponsorowany
Prosta droga do dobrze płatnego zawodu elektryka- uprawnienia nawet w rok

Czy warto zostać elektrykiem? To pytanie zadaje sobie wiele osób, myśląc o swojej przyszłości. Po nim przychodzi kolejne, czy jako dorosły człowiek jest sens kształcić się w takim zawodzie? W końcu wybór ścieżki życiowej mamy już za sobą. Dziś jednak życie wygląda inaczej niż kilka dekad temu. Zmiana zawodu po 30., 40., czy nawet 50. roku życia nie jest niczym dziwnym. Po to powstały szkoły dla dorosłych.

Dzięki wygodnej formie kursów przez internet i zjazdom ograniczonym do zajęć praktycznych, z łatwością łączona jest praca z nauką. Wymaga ona poświęcenia czasu na zdobywanie wiedzy i praktykę, natomiast zawód elektryk to przyszłość. Jak nim zostać w rok? Odpowiedzą jest szkoła zaoczna elektryk.

Trzy powody, dla których opłaca się zostać elektrykiem

Elektryczność otacza nas wszędzie. Gdzie nie spojrzymy jest prąd. A ktoś musi zając się serwisowaniem, naprawą i projektowaniem nowych sieci. W przyszłości nic się nie zmieni, poza wprowadzaniem coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Są zawody, na których zapotrzebowanie jest czasowe, jest deficyt, jest boom wśród uczniów i w końcu nasycenie. Kolejne pokolenia pozostają bez zatrudnienia, szukając innych perspektyw. W przypadku zawodu elektryka nie ma takich obaw. Do wyboru jest wiele specjalizacji i osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania tego zawodu, zawsze znajdą pracę.

Praca z prądem jest pasjonująca, choć może to dziwnie brzmieć, to wystarczy zajrzeć głębiej do obowiązków. Elektryk zajmuje się nie tylko naprawianiem gniazdek. Technologia się zmienia, więc elektryk nieustannie się uczy, poznaje nowoczesną technologię, doświadcza. Żaden dzień nie jest nudny. Praca jest pełna wyzwań.

Trzeci powód, dla którego warto, to jest to zawód, który umożliwia pracę nie tylko w Polsce, ale i za granicą. A polscy fachowcy są cenieni na świecie.

Roczny kurs elektryka

Już za kilkanaście miesięcy możesz mieć tytuł technika elektryka. Wystarczy zapisać się do szkoły, technik elektryk zaocznie i zacząć od najbliższego semestru, by nie tracić czasu. Dzięki szkoleniom online, by uczestniczyć w wykładach wystarczy zalogować się na platformę e-learningową szkoły. Kurs składa się z teorii i praktyki. Umiejętności praktycznych nabędziesz podczas zjazdów, najczęstszej organizowanych w weekend. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego. Gdy go zdasz, otrzymasz kwalifikacje do wykonywania zawodu elektryka.

Wybierając szkołę warto zwrócić uwagę, czy oferuje wsparcie w ramach pożyczek w przypadku braku środków na kształcenie. A gdy myślisz o wyjeździe za granicę, przyda się Europass.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje