wtorek, 21 grudnia 2021 12:12

Proszowice. Marszałek i Starosta podziękowali rodzinom zastępczym

Autor Norbert Kwiatkowski
Proszowice. Marszałek i Starosta podziękowali rodzinom zastępczym

W piątek 17 grudnia br. Zarząd Powiatu Proszowickiego i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało spotkanie świąteczne dla rodzin zastępczych z Powiatu Proszowickiego oraz dzieci przebywających w tych rodzinach. W spotkaniu udział wziął Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz wszyscy członkowie Zarządu Powiatu Proszowickiego. W spotkaniu wzięli również udział pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

- Dziękuję wszystkim rodzicom za ciężką i odpowiedzialną pracę, jaką wykonujecie na co dzień dla dobra dzieci, którymi się opiekujcie. Życzę wam, aby marzenia się spełniały, a nachodzący rok był o wiele lepszy od tego, który odchodzi. Mam nadzieję, że sytuacja za rok pozwoli nam się spotkać w dużo lepszych warunkach – mówił Wicemarszałek Józef Gawron do zebranych.

W imieniu Zarządu Powiatu Proszowickiego podziękowania rodzinom zastępczym złożył Starosta Krystian Hytroś, a w imieniu PCPR Dyrektor Marzena Leja – Kwiecień.

Kolejnym, najbardziej wyczekiwanym przez najmłodszych uczestników punktem spotkania, było wręczenie prezentów świątecznych dla dzieci z rodzin zastępczych przez Wicemarszałka i Starostę.

Prezenty dla 35 dzieci z 21 rodzin zastępczych zostały ufundowane i zakupione przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, którzy specjalnie na ten cel dokonali prywatnej zbiórki. Słodycze dla dzieci przekazał Zarząd Powiatu Proszowickiego.

W imieniu rodzin zastępczych podziękowania za całoroczne wsparcie oraz życzenia na nadchodzące święta złożyła Wioletta Sekunda, która razem z mężem od 2013r. pełnią funkcję rodziny zastępczej. Podziękowania dla Wicemarszałka, Starosty, Zarządu Powiatu, Dyrektora PCPR oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego złożyły również dzieci, wręczając własnoręcznie wykonane bombki.

Tekst: PCPR w Proszowicach

Fot: Archiwum PCPR – Powiat Proszowicki

Proszowice - najnowsze informacje