wtorek, 21 lipca 2020 13:49

Proszowice: Pijany mężczyzna znęcał się nad kotem!

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice: Pijany mężczyzna znęcał się nad kotem!

Komenda Powiatowa w Proszowicach otrzymała zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w gminie Pałecznica, który miał znęcać się nad kotem a potem przeszkadzał w wykonywaniu czynności służbowych kuratorowi społecznemu.

Po dotarciu na miejsce patrolu policji okazało się, że zgłoszenie otrzymali od kuratora społecznego. Był świadkiem jak 44- letni mężczyzna znęca się nad kotem, kopiąc go nogami. Następnie, gdy zauważył, że na teren jego posesji wchodzi kurator, skierował swą agresję na niego. Mężczyzna chciał przeszkodzić mu w wykonywaniu czynności służbowych. Zaczął go bić i znieważać.

44-latek został zatrzymany. Po przebadaniu, okazało się, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty: zmuszanie kuratora do zaniechania czynności służbowych, kierowanie gróźb karalnych i znieważenie kuratora podczas wykonywania przez niego czynności służbowych. Poza tym 44 -latek odpowie za znęcanie się nad kotem, któremu uszkodził kręgosłup.

Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór, zakaz posiadania lub zajmowania się zwierzętami domowymi bądź gospodarskimi oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do kuratora. Za powyższe czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

info: Małopolska Policja

Proszowice - najnowsze informacje