niedziela, 20 czerwca 2021 20:02

Proszowice: Wkrótce V Rajd Klasyków – gratka dla miłośników motoryzacji

Autor Tomasz Stępień
Proszowice: Wkrótce V Rajd Klasyków – gratka dla miłośników motoryzacji

Jeśli kochasz stare samochody czy motocykle, to jest to zdecydowanie impreza dla ciebie. Proszowiccy Pasjonaci Gratów 11 lipca organizują piąty już Rajd Klasyków.

Choć z pozoru trasa nie będzie wymagająca, bo do przejechania będzie 85 kilometrów, to dla pojazdów ponad pięćdziesięcioletnich to i tak spory wyczyn. Proszowicki Rajd Klasyków to impreza turystyczno-krajoznawcza z elementami rywalizacji sportowej dla pojazdów wyprodukowanych maksymalnie do 1990 roku. Ale będą też dużo starsze. Przewidziane kategorie to: pojazdy wyprodukowane do 1964, Auta 1965 - 1979, Auta od 1980, Motocykle i ostatnia kategoria – rodzinna.

Ale rajd to nie tylko 85 km atrakcyjne trasy, którą trzeba przejechać – a jakże! – z mapą drogową, bez GPS-u. To także sprawdziany sportowe z dozą uśmiechu, dobra zabawa, a przy okazji akcja charytatywna. Dodatkowo przewidziano nagrody:

- Załoga Rajdu,

- Baba za kółkiem,

- Pojazd Rajdu,

- Najstarszy pojazd Rajdu,

- 2 x Grand Prix

– Jeśli byłeś już na 2 edycjach naszych rajdów zgłoś się przez SMSa, wysyłając: Imię i nazwisko kierowcy, Imię i nazwisko pilota, Pojazd - rocznik, model, Ilość osób w załodze – zachęcają organizatorzy.

A warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia wyłącznie telefonicznie 609-298-456.

fot: screen/IV Rajd Klasyków

Proszowice - najnowsze informacje