czwartek, 26 sierpnia 2021 06:27

Przed nami mokry i zimny dzień. W Tatrach deszcz ze śniegiem

Autor Aleksandra Tokarz
Przed nami mokry i zimny dzień. W Tatrach deszcz ze śniegiem

Wakacje jeszcze na dobre się nie skończyły, a pogoda już nas nie rozpieszcza. Dziś na terenie całego kraju będzie nie tylko zimno, ale też wyjątkowo pochmurnie. W Tatrach może spaść deszcz ze śniegiem.

- Przed nami mokry i zimny dzień. Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. W burzach spaść może do 15mm opadu. W Tatrach deszcz ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowy. W burzach porywy wiatru do 65 km/h - informuje IMGW.

Intensywne opady deszczu możliwe w pasie centralnym kraju - od Pomorza Środkowego przez Kujawy i Łódź, po Dolny Śląsk. W Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem.

Na terenie całego kraju będzie raczej chłodno. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na wybrzeżu i w rejonach podgórskich, do 20 stopni na Zamojszczyźnie. W centrum kraju około 17-18 stopni.

W Polsce południowo - wschodniej początkowo obojętne warunki biometeorologiczne w ciągu dnia szybko pogorszą się do niekorzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze kraju niżowa pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.

Niestety, koniec tego tygodnia nie przyniesie poprawy - wciąż będzie pochmurnie i deszczowo. Temperatura nie przekroczy 20 stopni.

fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje