niedziela, 2 czerwca 2024 07:51

Przed spotkaniem z Beatą Szydło zwolniono dyrektora Biblioteki w Wieliczce

Autor Artykuł sponsorowany
Przed spotkaniem z Beatą Szydło zwolniono dyrektora Biblioteki w Wieliczce

Dlaczego zwolniono dyrektora wielickiej Mediateki - Biblioteki Miejskiej przed poniedziałkową wizytą Beaty Szydło w Medietece?

Nie cichną spekulacje po zaskakującym odwołaniu dyrektora Piotra Sionko, kompetentnego i cenionego przez mieszkańców menagera, który wczoraj po południu otrzymał odwołanie i miał spakować swój gabinet.

- Jestem zaskoczony sytuacją, znam Piotra to ceniony i kompetentny lider zespołu, który ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, pięknie rozwinął i otworzył Bibliotekę Młodych. Jego niespodziewane odwołanie zbiega się z wizytą poniedziałkową w siedzibie biblioteki, pojawia się wiele pytań bez odpowiedzi, bulwersująca sprawa - powiedział Artur Kozioł komentując odwołanie dyrektora.

Faktycznie na stronach oficjalnych PiS można zobaczyć zaproszenie na spotkanie z Beatą Szydło w Bibliotece w Wieliczce w najbliższy poniedziałek (3 czerwca).

Piotr Sionko był dyrektorem Mediateki - Biblioteki Miejskiej w Wieliczce od 2020 r. Biblioteka już wówczas funkcjonowała w nowym budynku przy Placu Skulimowskiego w Wieliczce. Dyrektor wraz z zespołem wychodzili na przeciw zmieniającym się funkcjom biblioteki we współczesnym świecie i wprowadzili wiele nowoczesnych rozwiązań i ciekawych programów dla czytelników. Wprowadził w mieście bardzo lubiane Punkty Wędrujących Książek, wrzutnię na książki, by także poza godzinami pracy można było zwrócić publikacje, a niewątpliwie wielkim sukcesem było otwarcie Biblioteki Młodych w zabudowaniach gospodarczych dawnego Pałacu Konopków. Biblioteka też nieustannie zapraszała na bardzo interesujące wydarzenia i spotkania autorskie. Tutaj miejsce znalazła Wielicka
Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej.

- W kierunku Piotra płyną dziś słowa wsparcia w tej trudnej sytuacji i podziękowania za wspaniały wkład w kreowanie wizerunku oraz oferty Mediateki Biblioteki Miejskiej w Wieliczce. Piotra cechuje z jednej strony skrupulatność, dbałość o każdy szczegół realizacyjny, z drugiej zaś szeroki horyzont i polot w tzw. pracy konceptualnej. To człowiek z głową pełną pomysłów, wielkoformatowych projektów. Gentleman w każdym calu, otwarty i uważny na potrzeby drugiego człowieka. Wielka kultura osobista, ogromna pracowitość, skromność i pokora - dodaje Artur Kozioł.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka