wtorek, 8 października 2019 15:14

Przesławice. Odnowiony most oddany do użytku

Autor Mirosław Haładyj
Przesławice. Odnowiony most oddany do użytku

W czwartek 3 października 2019 r. w Przesławicach, po kompleksowym remoncie, dokonano odbioru technicznego mostu leżącego w ciągu drogi powiatowej Celiny Przesławickie – Przesławice – Kalina Rędziny.

Na zły stan techniczny tego obiektu Nadzór Budowlany zwrócił uwagę już 9 lat temu. Naprawy doczekał się dopiero teraz. Tak długi okres oczekiwania związane był z różnymi względami natury formalno-prawnej oraz starań o pozyskanie środków zewnętrznych na remont. Ostatecznie władze powiatu zdecydowały, by inwestycję zrealizować z własnych funduszy.

W odbiorze uczestniczyli m.in.: starosta Powiatu Miechowskiego Jacek Kobyłka, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek, dyr. Zarządu Dróg Powiatowych Roman Suchoń oraz radny powiatowy Adam Motyka, mieszkający w sąsiedztwie mostu, który wyraził radość z oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

A oto najważniejsze parametry odnowionego mostu:

długość – 7,10 m

długość całkowita ze skrzydełkami – 11,5 m

szerokość całkowita – 7 m

światło poziome mostu – 5,4 m

światło pionowe – 1,6 m

szerokość jezdni – 2x2,5 m

nośność – 40 ton

Jest to most żelbetowy monolityczny ramowy. Obiekt posadowiony jest pośrednio na palach fundamentowych. Koszt realizacji, w całości sfinansowany przez powiat miechowski, wyniósł 729 597 zł.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje