niedziela, 29 października 2023 11:04

Przyszła na komendę i powiedziała, że syn się nad nią znęca. Horror odbywał się za zamkniętymi drzwiami

Autor Patryk Trzaska
Przyszła na komendę i powiedziała, że syn się nad nią znęca. Horror odbywał się za zamkniętymi drzwiami

Policjanci w areszcie śledczym osadzili 21 – letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad matką i młodszym bratem.

We wtorek (24 października) tuż przed południem do Komisariatu Policji w Chełmku zgłosiła się 43 – letnia mieszkanka Chełmka, która powiadomiła, że jej 21 – letni syn, stosuje przemoc wobec niej oraz swojego 12 – letniego brata.

Z jej relacji wynikało, że dopuścił się również gróźb karalnych. W związku z faktem, iż rodzina od kilku miesięcy była objęta procedurą Niebieskiej Karty, policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 21 – latka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie dowodów zebranych w trakcie postępowania podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania psychicznego nad matką oraz znęcania fizycznego i psychicznego nad bratem. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W czwartek (26 października) zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty. Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.  

21– latek wprost z Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony do oświęcimskiego Sądu Rejonowego. Sędzia po zapoznaniu z dowodami,  przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka