piątek, 27 października 2023 16:12

Rafał Komarewicz stracił mandat. "Będę reprezentował krakowian w Sejmie!"

Autor Marzena Gitler
Rafał Komarewicz stracił mandat. "Będę reprezentował krakowian w Sejmie!"

Komisarz Wyborczy w Krakowie stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rafała Komarewicza w związku z wyborem na posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że Przewodniczący Rady Miasta Krakowa nie jest już radnym.

Rafał Komarewicz radnym był od VI kadencji Rady Miasta Krakowa (od 2010 roku). Funkcję przewodniczącego Rady Miasta Krakowa sprawował od 10 stycznia ubiegłego roku. Pracował w komisjach: Mienia i Rozwoju Gospodarczego, Zdrowia i Uzdrowiskowej oraz Głównej, której był przewodniczącym.

Jedno z ostatnich zdjęć Rafała Komarewicza (pierwszy z lewej) jako Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa - fot. P. Wojnarowski/krakow.pl

W wyborach w 2018 r. otrzymał mandat z listy wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków z okręgu wyborczego nr 3, obejmującego dzielnice VI Bronowice, VII Zwierzyniec oraz VIII Dębniki). Otrzymał 4560 głosów. Jego następcą w RMK został Bogdan Smok, który na ostatniej sesji, 25 października, otrzymał mandat radnego.

Rafał Komarewicz w 2019 roku startował bez powodzenia, w wyborach do senatu z własnego komitetu. W 2020 roku związał się z ruchem Polska 2050 (obecnie partią Polska2050 Szymona Hołowni), której struktury budował w Małopolsce. Był "jedynką" na liście Trzeciej Drogi w okręgu krakowskim. Do sejmu dostał się z wysokim wynikiem 44 808 głosów. "Ogromne wzruszenie, ogromna radość! 44 808 tysięcy głosów w okręgu 13 - dziękuję Wam z całego mojego żółtego serca! Zapewniam - nie zawiodę Was. W Sejmie dalej dla Krakowa" - zapewnił.

  • Zobacz:
Kto dostał najwięcej głosów? Top wyborów w Małopolsce
Nie słabną emocje związane z wyborami parlamentarnymi. W Małopolsce (a zwłaszcza w Krakowie) padł rekord frekwencji. Kto z nowych posłów otrzymał najwięcej, a kto najmniej głosów? Sprawdziliśmy!

W swoim programie wyborczym ma metro dla Krakowa. Mówił o tym na konwencji Trzeciej Drogi w Krakowie. Teraz będzie mógł pracować, aby zrealizować tę obietnicę. "Oficjalnie! Cieszę się i jestem dumny, że będę reprezentował krakowian, nasze miasto i region w Sejmie! PS. Wracam już do Krakowa, bo tak jak obiecałem - nadal będę aktywnie działał tu, z Wami" - zapewnił publikując zdjęcie z odebrania mandatu poselskiego.

Oficjalnie! Cieszę się i jestem dumny, że będę reprezentował Krakowian, nasze miasto i region w Sejmie! PS. Wracam już do Krakowa, bo tak jak obiecałem - nadal będę aktywnie działał tu, z Wami 💛

Opublikowany przez Rafał Komarewicz - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Czwartek, 26 października 2023

fot. screen Kancelaria Sejmu

Wybory 2023 - najnowsze informacje

Rozrywka