poniedziałek, 18 maja 2020 14:42

Rafał Trzaskowski stanowczo o wieku emerytalnym. Zaskoczenie?

Autor Katarzyna Domagała
Rafał Trzaskowski stanowczo o wieku emerytalnym. Zaskoczenie?

Nowy kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla TOK.fm odniósł się do kwestii podwyższania wieku emerytalnego. Zapytany o to, czy podpisałby ustawę podwyższającą wiek emerytalny, stanowczo odpowiedział, że nie.

Dzisiaj świat stanął na głowie i dzisiaj wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przede wszystkim trzeba bronić miejsc pracy i że nie elastyczność jest ważniejsza, tylko ważniejsze jest bezpieczeństwo pracy. Dzisiaj kompletnie zmienia się świat i dzisiaj my też musimy się do tego dostosować, my musimy z tego wyciągnąć wnioski. Dzisiaj widać, że miejsce pracy, bezpieczeństwo pracy jest w tej chwili sprawą absolutnie fundamentalną - mówił Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski.

Trzaskowski w obronie 500 plus

Rafał Trzaskowski był również pytany o to, czy podpisałby ustawę znoszącą program 500 plus lub ograniczającą go.

500 plus jest niesłychanie istotną częścią naszego systemu pomocy wszystkim, którzy w tej chwili sobie radzą trochę gorzej i będę go bronił. Myśmy oceniali ten program lata temu i przyznaliśmy rację wszyscy w Platformie Obywatelskiej, że ten program się sprawdził i będziemy go bronić - odpowiedział Trzaskowski.

Źródło: Business Insider, TOK.fm

Polska

Polska - najnowsze informacje