piątek, 24 stycznia 2020 10:46

Slalom gigant czeka na rodziny

Autor Mirosław Haładyj
Slalom gigant czeka na rodziny

Już po raz siódmy w dniu 16 lutego Lider Sport  wraz z Wadowickim Centrum Kultury zapraszają na otwarte zawody narciarskie dla rodzin. Narciarze walczyć będą też o mistrzostwo Wadowic w slalomie gigancie.

Celem zawodów jest propagowanie narciarstwa zjazdowego wśród całych rodzin. Jest to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportu, a Polska jest krajem, w którym liczba narciarzy oraz powierzchnia tras narciarskich z roku na rok dynamicznie rośnie. W tym roku rodzinne zmagania odbędą się w niedzielę 16 lutego  na stoku Beskid w Spytkowicach (koło Jordanowa). Rodzinny Ślizg organizuje Lider Sport przy współpracy z Wadowickim Centrum Kultury.


Tak jak i w latach ubiegłych rywalizować będą między sobą duety rodzinne złożone z rodzica i dziecka lub dziecka i jednego z dziadków. O lokacie zdecyduje łączny czas takiej pary.  Oczywiście zawody rozegrane będą w kategoriach wiekowych, a o umiejscowieniu w danej kategorii  decyduje wiek dziecka i przynależność klubowa ( zawodowcy i amatorzy ). Prócz zmagań par rodzinnych rozegrane zostaną indywidualne  Mistrzostwa Wadowic w slalomie gigancie w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy otrzymają medale i dyplomy a wśród wszystkich uczestników rozlosowane będą nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów. Zapisy przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.liedrsport.pl zakładka zawody sportowe. Szczegóły w regulaminie na stronie. Wszystkich fanów dwóch desek organizatorzy serdecznie zapraszają.

Fot. i inf.: lidersport.pl

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje