piątek, 27 maja 2022 12:25

"Rosja to stan umysłu". Ogromne poparcie dla Władimira Putina

Autor Norbert Kwiatkowski
"Rosja to stan umysłu". Ogromne poparcie dla Władimira Putina

Ciężko jednoznacznie sprecyzować, skąd się bierze tak duża miłość Rosjan do Władimira Putina. Czy to skuteczna propaganda, strach, a może naprawdę jest tak dobrze? Niemniej w ostatnim sondażu Agencji TASS sprawdzono poziom zaufania do dyktatora.

Wynik "pozytywny" dla Putina to aż 81.3 %. Wydawać by się mogło, że w sytuacji, gdzie na froncie ginie tysiące Rosjan, a w kraju panuje duża bieda - procenty będą spadać... Nic jednak bardziej mylnego. Obecny wynik poparcia jest jednym z rekordowych.

Wielu ekspertów zwraca uwagę na fakt, że "miłości" obywateli do swojego dyktatora można doszukiwać się w wątku historycznym. Rosjanie od zawsze lubili silnych przywódców, czy to carów, czy to dyktatorów. On tę rolę wypełnia. Jego działania nam się nie podobają, ale na pewno nie są one nieracjonalne.

Przy wykorzystywaniu odpowiedniej propagandy sukces jest gotowy. Należy pamiętać jednak, że Rosja wciąż pozostaje państwem o niezmodernizowanej gospodarce, uzależnionej od eksportu surowców. Każdy miesiąc wojny w Ukrainie coraz mocniej będzie osłabiać gospodarkę państwa.

Foto: Twitter/zrzut ekranu - LKSVSF

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje