wtorek, 17 maja 2022 14:15

Już nie tylko Mołdawia i Kazachstan. Rosja może zaatakować dwa kolejne kraje?

Autor Norbert Kwiatkowski
Już nie tylko Mołdawia i Kazachstan. Rosja może zaatakować dwa kolejne kraje?

Zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoana stwierdził, że Gruzja oraz Bośnia i Hercegowina mogą w najbliższym czasie stać się celem działań zbrojnych ze strony Federacji Rosyjskiej.

W opinii polityka - póki co - najprawdopodobniej miałyby to być ataki w postaci cybernetycznym, jednak niewykluczone jest "ryzyko stania się celem rosyjskiej agresji, także wojskowej".  

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach najwięcej mówiło się o możliwym ataku sił Władimira Putina na Mołdawię oraz Kazachstan. Patrząc jednak w jaki sposób radzą sobie Rosjanie w Ukrainie - to ciężko uwierzyć, by Kreml zdecydował się na walkę na kolejnych frontach.

Warto dodać, 17 maja to dzień szczególny dla NATO. W  dniu dzisiejszym fiński parlament zatwierdził rządowy wniosek dotyczący ubiegania się przez ten kraj o przyjęcie do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Za członkostwem Finlandii w NATO opowiedziało się 188 z 200 zasiadających w jednoizbowym parlamencie posłów.

Kolejnym państwem, które ma zasilić szeregi organizacji ma być Szwecja, w której również panuje przekonanie o słuszności przystąpienia do traktatu.

Foto: Pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje