środa, 9 marca 2022 14:31

Rosyjski jeniec: Pozwolono nam na zabijanie mieszkańców [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Rosyjski jeniec: Pozwolono nam na zabijanie mieszkańców [WIDEO]

Rosyjski jeniec w trakcie przesłuchania, które opublikowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) powiedział, że żołnierzom zezwolono na zabijanie ludności cywilnej.

Czternaście dni temu rosyjskie wojska napadły na Ukrainę. Żołnierze Władimira Putina koncentrują się przede wszystkim na wschodniej części kraju. Brutalność i agresja z jaką działają Rosjanie są komentowane i potępiane przez świat. Wojskowi atakują zarówno żołnierzy jak i cywilów, nie oszczędzają nawet dzieci. Ostatnio ukraińska armia udostępniła kolejne, szokujące nagranie na którym pokazano jak rosyjski czołg strzela do samochodu, którym podróżowała para staruszków.

Wstrząsające nagranie. Rosjanie zaatakowali parę staruszków. Zginęli na miejscu [WIDEO]
Wiadomości Europa:Brutalność i agresja z jaką działają rosyjskie wojska są komentowane i potępiane przez świat. Ukraińska armia opublikowała kolejne, szokujące nagranie na którym widzimy jak rosyjski czołg strzela do samochodu, którym podróżowała para staruszków.

We wtorek (8 marca) Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała na swoim kanale na YouTube film z przesłuchania pojmanego żołnierza. Nagranie zatytułowano: "Rosyjski więzień przyznaje, że nie pojechał na Ukrainę na naukę, ale na wojnę". Według relacji mężczyzny, jego oddział na zajęcie Charkowa miał trzy dni. Po tym wojskowi mieli zajmować kolejne miejscowości.

– Mieliśmy rozkaz zając miasto, zająć wszystkie najważniejsze drogi i zamknąć cywilne wyjazdy. Dano nam zezwolenie na otwieranie ognia do ludności cywilnej i do wszystkich mieszkańców

– powiedział schwytany dowódca plutonu.

Dodał, że miał być w składzie sił pokojowych, które miały wyzwolić Ukrainę od nazizmu. "Z całego plutonu najeźdźców ocalał tylko oficer i jeden z żołnierzy. I tylko dlatego, że się poddali." – napisały ukraińskie służby. Informację o śmierci większości żołnierzy rosyjskiego oddziału przekazała również agencja UNIAN.

Rosyjski jeniec: Pozwolono nam na zabijanie mieszkańców 

– Teraz wszystkie zadania postawione przed wrogami są badane i dokumentowane przez śledczych i kontrwywiad z SBU. Żadnego najeźdźcy nie ominie kara! Wygrajmy razem! – podsumowała ukraińska służba.

NEXTA na swoim Twitterze opublikowała zdjęcia zniszczonego miasta Izium, które położone jest w obwodzie charkowskim.

Fot.: Screen z kanału YouTube

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje