piątek, 14 stycznia 2022 07:54

Tego nie da się przeoczyć, zmiana jest piorunująca! Różowy akt wandalizmu w centrum Krakowa?

Autor Mirosław Haładyj
Tego nie da się przeoczyć, zmiana jest piorunująca! Różowy akt wandalizmu w centrum Krakowa?

Otwarte w 2014 roku przejście podziemne pod ul. Marii Konopnickiej w Krakowie zostało pomalowane na różowo. Straż Miejska, jak na razie nie otrzymała zgłoszenia o akcie wandalizmu.

Tunel łączący ulicę Barską z Bulwarem Wołyńskim został pomalowany na różowo i oparzony wymownymi napisami "Make it..." (z jednej strony) i "pink" (z drugiej). Napis świadczy o tym, że to "oddolna inicjatywa". Na razie nie wiadomo kiedy i jak "odświeżył" ściany przejścia podziemnego.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Jej rzecznik, Marek Anioł, w rozmowie z redakcją Głosu24 powiedział, że żadne zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia nie wpłynęło.

– Jako pierwszy zgłasza pan zapytanie w tej sprawie

– powiedział rzecznik.

Czy w tej sprawie może być mowa o zniszczeniu mienia? Najwyraźniej nie wszystkim do gustu przypadła szarzyzna przejścia i postanowił ją na swój koszt "nieco" ożywić.

– Z naszej perspektywy przyzwyczailiśmy się do tego, że w tego typu sytuacjach wszelkie malunki są zniszczeniem, zawłaszcza, że wspomniał pan o napisach. Natomiast zamysłu i efektów nie będę oceniał

– powiedział rzecznik Anioł.

Skierowaliśmy zapytanie do rzecznika Zarządu Dróg Miasta Krakowa, czekamy na odpowiedź.

Fot.: Małgorzata Gietner

Kraków

Kraków - najnowsze informacje