piątek, 1 września 2023 11:56

Ruch Samorządowy Tak!dlaPolski rusza z akcją #NieŚpijBoCięPrzegłosują

Autor Patryk Trzaska
Ruch Samorządowy Tak!dlaPolski rusza z akcją #NieŚpijBoCięPrzegłosują

Ruch Samorządowy Tak!dlaPolski oraz Związek Miast Polskich włącza się w kampanię profrekwencyjną stworzoną przez miasto Gdańsk #NieŚpijBoCięPrzegłosują. Każda i każdy z nas głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami, ale do wyborów warto pójść z wielu powodów. Przede wszystkim by móc decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających naszego życia: zdrowia, oświaty, działania naszych miast i wsi.

Związek Miast Polskich zaprasza miasta do zaangażowania się w kampanię zachęcającą mieszkańców do głosowania - udział w wyborach to nie tylko obywatelski obowiązek, ale też świętowanie demokracji.

Od wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zmieniły bieg historii Polski, minęły 34 lata. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

video: Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

– Dziś w Gdańsku prosimy wszystkie samorządy aby zachęciły mieszkańców do uczestnictwa wyborach 15 października. Wolność, demokracja to również samodzielność wspólnot lokalnych. Nasze  uczestnictwo w wyborach to ciągły apel o wzmocnienie samorządów w obszarze finansowych abyśmy mogli wspierać mieszkańców w codziennych  usługach taki jak szkoły, przedszkola, żłobki, komunikacja miejska czy  bezpieczeństwo i porządek w środowisku – Mówi Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Artur Kozioł.

Miasta mogą skorzystać z gotowych materiałów graficznych NieŚpijBoCięPrzegłosują, przygotowanych w różnych formatach i dostępnych dla różnych nośników informacji.

Artykuł sponsorowany

fot. Małopolska – Ruch Samorządowy TAK Dla Polski

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka