niedziela, 9 maja 2021 08:27

Ruszają punkty szczepień masowych na Sądecczyźnie

Autor Aleksandra Tokarz
Ruszają punkty szczepień masowych na Sądecczyźnie

Trzy punkty masowych szczepień zostaną uruchomione w tym tygodniu na Sądecczyźnie. Te przygotowane zostały w szkole przy ulicy Rokitniańczyków w Nowym Sączu, w szpitalu specjalistycznym w Nowym Sączu, a także w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu.

14 maja ruszy punkt masowych szczepień w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15) znajdujący się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. Punkt jest gotowy od kilkunastu dni. - 14 maja ma zostać zaszczepionych 650 osób - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Mamy zapewnione dostawy szczepionki firmy Pfizer. W minionym tygodniu sprawdzałem na miejscu stan przygotowań - wszystko było zapięte na ostatni guzik. Jesteśmy gotowi.

Na terenie hali zostało przygotowane m.in. stanowisko dla lekarza, pracownika administracji, jest też dostęp do Internetu i kilka stanowisk, gdzie można się zaszczepić. Na trybunach znajduje się sektor wydzielony dla osób, które zostały zaszczepione. Oznaczone są wejścia i wyjścia, a także wjazd na parking przy hali.

Tymczasem, pomimo gotowości Miasta Nowego Sącza na uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych od dnia 10 maja, anulowano grafik szczepień w okresie od 10 do 14 maja. Powodem - brak szczepionek firmy Pfizer. - Wobec tego pacjenci zostaną poinformowani poprzez system o odwołaniu szczepienia z uwagi na brak szczepionki. Jednocześnie Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zaproponowała nam dostęp do 500 szt. szczepionek firmy Moderna, oraz 300 szt. szczepionek firmy AstraZeneca. Z uwagi na brak zainteresowania ze strony pacjentów szczepieniem preparatem AstraZeneca udostępniliśmy grafik na szczepionkę Moderna w dniach 13.05 – 14.05.2021 r. po 250 szt. każdego dnia - informuje Urząd Miasta.

Kolejny punkt ma ruszyć w środę (12 maja) w szpitalu specjalistycznym w Nowym Sączu.

Pierwszy punkt szczepień na terenie powiatu nowosądeckiego znajduje się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje