czwartek, 3 września 2020 11:13

Ruszyła akcja „Adopcja z plusem”. Jakie prezenty czekają na krakowskie adopciaki?

Autor Głos 24
Ruszyła akcja „Adopcja z plusem”. Jakie prezenty czekają na krakowskie adopciaki?

100 wyprawek z produktami dla zwierząt. Taka niespodzianka od zooplus czeka na adoptujących psy i koty z krakowskiego schroniska. Wyprawki zostaną przekazane nowym opiekunom w ramach akcji „Adopcja z plusem”.

Początek września to czas, kiedy uczniowie otrzymują swoje wyprawki, które pomagają im wygodnie rozpocząć nowy rok szkolny. W tym roku dzięki sklepowi internetowemu zooplus na podobne prezenty mogą liczyć też krakowskie adopciaki. Adoptowane psy i koty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, które opuszczą placówkę w najbliższym czasie, otrzymają niespodzianki w postaci atrakcyjnych wyprawek. Wszystko za sprawą akcji „Adopcja z plusem”, która wystartowała 2 września.

Akcja „Adopcja z plusem” ma przypominać o tym, jak ważnym i pozytywnym zjawiskiem jest adopcja zwierząt ze schronisk. Celem inicjatywy jest wsparcie zwierząt i nowych opiekunów. Organizatorzy chcą, aby momentowi adopcji i pierwszym chwilom w nowym domu, które zazwyczaj są stresujące dla obu stron i pełne emocji, towarzyszyły jak najlepsze wspomnienia. Chcą też odciążyć nowych opiekunów finansowo w trudnym okresie pandemii. Dlatego przekażą im wyprawki z produktami dla zwierząt.

Podczas pierwszej edycji wydarzenia rozdanych zostanie 100 wyprawek – w puli znajdują się pakiety dla kotów i psów, zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych oraz seniorów. Wyprawki zostały przygotowane w konsultacji z behawiorystami i specjalistami ds. żywienia. Każda z nich zawiera karmy i akcesoria różnych producentów. W kompletowaniu wyprawek wzięły udział marki: Wolf of Wilderness, Purizon, Feringa, Concept for Life, Cosma, Feringa, Wild Freedom, Rocco, Tigerino, Smilla i Cosma Nature.

Akcja „Adopcja z plusem” powstała we współpracy sklepu zooplus z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. To nie pierwszy raz, gdy sklep wspólnie z lokalną fundacją wspiera krakowskie zwierzęta. Rok temu zooplus i KTOZ przygotowały akcję #LubimyZwierzaki, w ramach której powstała mapa lokali przyjaznych zwierzętom w Krakowie. Od kilku lat psy i koty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt otrzymują produkty od zooplus w ramach programu charytatywnego „Zapunktuj pomocą!”.

Strona internetowa akcji: www.zooplus.pl/info/about/adopcjazplusem

Wydarzenie na Facebooku: Adopcja z plusem

Ekologia - najnowsze informacje