środa, 20 września 2023 13:05

Ryszard Petru w Krakowie. "Na listach Trzeciej Drogi są ludzie, którzy wiedzą na czym polega realna gospodarka"

Autor Patryk Trzaska
Ryszard Petru w Krakowie. "Na listach Trzeciej Drogi są ludzie, którzy wiedzą na czym polega realna gospodarka"

– Chcę wspierać przedsiębiorców i przedsiębiorczynie na listach Trzeciej Drogi. – Ryszard Petru udzielił poparcia w Krakowie Karolinie Górnisiewicz. Były przewodniczący Nowoczesnej, skomentował też niedawne zatrzymanie przez funkcjonariuszy policji posłanki opozycji – Kingi Gajewskiej.

W środę, 20 września w samo południe Ryszard Petru wziął udział w konferencji prasowej na Rynku Głównym w Krakowie, aby wesprzeć kandydatkę Trzeciej drogi - Karolinę Górnisiewicz.  – Jestem przedstawicielką tzw. wolnego zawodu. Jak wiele Polek i Polaków, którzy wybrali taką drogę wiem, co oznacza brak stałości w przepływach finansowych w firmie. Pieniądze raz są, raz ich nie ma, zlecenia raz są raz ich nie ma. Opłaty jednak są zawsze! A co kiedy trafi nam się klient, który ociąga się z płatnością za fakturę? Jesteśmy pozostawieni samymi sobie. Państwo nie dość, że nie pomaga nam w ściągnięciu należnych środków, to jeszcze każe nam zapłacić VAT, choć pieniędzy z faktury nawet nie widzieliśmy na oczy. To musi się zmienić. My to zmienimy!” - rozpoczęła Karolina Górnisiewicz.

Kandydatka Trzecie Drogi odpowiedziała też na pytanie, dlaczego warto głosować na przedsiębiorców. – Odpowiem zdaniem, które przeczytałam na stronie rządu; Mikroprzedsiębiorstwa, usługi i przemysł są najważniejsze dla PKB. Małe i średnie przedsiębiorstwa wypracowują co drugą złotówkę. Kobiety powinny mówić o problemach kobiet, przedsiębiorcy powinni rozwiązywać problemy przedsiębiorców - zaapelowała Karolina Górnisiewicz.

– Ważne jest, aby przedsiębiorcy głosowali na przedsiębiorców i przedsiębiorczynie. Dlatego tak ważne jest to, żeby zobaczyć, że na listach Trzeciej Drogi są ludzie, którzy wiedzą na czym polega realna gospodarka – dodał Ryszard Petru startujący z ostatniego miejsca w Warszawie na liście Trzeciej Drogi, który przyjechał do Krakowa, aby wesprzeć lokalną kandydatkę.

Ryszard Petru odniósł się również do wczorajszych (19 września – przyp. red) wydarzeń związanych z zatrzymaniem przez funkcjonariuszy policji posłanki opozycji. – Widzę tu mikrofon TVP, chciałbym, żeby oficjalne dane, które są dostępne zostały przekazane wyborcom. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ciągu ostatnich 30 miesięcy wydało co najmniej 150 tysięcy wiz mieszkańcom takich krajów, jak Turcja, Pakistan, Bangladesz, Algieria i inne. Więc nieprawdą jest to, co mówi rząd, że nie wpuszcza migrantów. Wpuszcza ich na masową skalę. Do tego prawdopodobnie mamy do czynienia z procederem łapówkarskim. Widzimy ogromną hipokryzję rządu. To co stało się z panią Kingą Gajewską było niedopuszczalne - podsumował Ryszard Petru.

fot. Biuro prasowe Polska 2050 w Małopolsce

   

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka