poniedziałek, 1 maja 2023 07:00

Rywalizacja w Limanowej. Pojawiło się ponad 241 ochotników brygad WOT

Autor Julia Banaś
Rywalizacja w Limanowej. Pojawiło się ponad 241 ochotników brygad WOT

W dniach od 21 do 23 kwietnia 2023 roku odbyły się mistrzostwa wojsk obrony terytorialnej w biegach na orientację. Organizatorami była 11 małopolska brygada obrony terytorialnej oraz UKS Patria Młynne.

W wymagającym terenie pasma Beskidu Wyspowego oraz w Limanowej zawodnicy
rywalizowali na następujących dystansach: bieg sprinterski, bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy. Trasy biegowe zlokalizowane były w parku miejskim w Limanowej oraz w partiach masywu Łysej Góry.
W klasyfikacji generalnej reprezentanci 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali zwycięzcami Mistrzostw WOT w biegach na orientację, drugie miejsce przypadło 2 Lubelskiej Brygadzie OT, trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy 3 Podkarpackiej Brygady OT.

W Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegach na Orientację wzięło udział 241 zawodników z brygad WOT oraz Centrów Szkoleniowych WOT z całej Polski. Biegi na orientację to połączenie sprawności ruchowej z umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem a także prawidłowego odczytywania znaków kartograficznych. Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać wyznaczoną na mapie trasę meldując się w tzw. punktach kontrolnych za pomocą chipa.

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, nie brakowało rodzin z dziećmi, a rywalizacja startujących była bardzo zacięta co podkreślali sami uczestnicy: Jak podsumowują uczestnicy mistrzostw - „trasa terenowa jest bardzo wymagająca, dużo zbiegów i podbiegów, w sprincie punkty kontrolne były blisko siebie natomiast za jeden najmniejszy błąd płaciło się wysoką cenę, czyli dyskwalifikację” - mówi szer. Aneta z 4 WMBOT. Natomiast szer. Amelia z 19 NBOT zaznacza, że - pierwszy raz miałam okazję biegać w terenie górskim, atmosfera była bardzo fajna, przyjaźni ludzie, każdy każdemu pomagał”.

Fot. 11 MBOT
Fot. 11 MBOT

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka