wtorek, 7 grudnia 2021 12:22

Najnowsze obostrzenia i obowiązkowe szczepienia. Rząd poinformował o zmianach

Autor Mirosław Haładyj
Najnowsze obostrzenia i obowiązkowe szczepienia. Rząd poinformował o zmianach

Rząd poinformował o wprowadzeniu ograniczeń w związku z wariantem Omikron i niesłabnącą 4. falą epidemii koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek (6 grudnia), że, w związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa oraz niesłabnącą 4. falą, rząd przedstawi obostrzenia na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Podczas wtorkowej konferencji (7 grudnia) minister zdrowia powiedział, że ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 rząd zdecydował się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzone zostaną dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

Od 1 marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych

– powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie w miejscach, w których obowiązywał limit 50 proc. obłożenia, nowego ograniczenia wynoszącego 30 proc.

– Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

– powiedział Waldemar Kraska.

Zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.

Od 15 grudnia obniżony zostanie limit do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych ( z wyłączeniem osób zaszczepionych).

Wiceminister zdrowia poinformował także, że w transporcie zbiorowym od 15 grudnia wprowadzony zostanie limit do 75 proc. W połowie miesiąca wprowadzone zostaną także obowiązkowe testy dla osób zamieszkujących z zakażonymi koronawirusem bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Od 20 grudnia do 5 stycznia wprowadzona zostanie w szkołach nauka zdalna. Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. W Sylwestra 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

We wtorek (7 grudnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 tys. 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, i śmierci 504 osób z COVID-19.

Polska

Polska - najnowsze informacje