środa, 5 czerwca 2024 14:01

Najlepsi młodzi piłkarze zjadą do Małopolski. Myślenice i Wieliczka gospodarzami Salt Mine Cup 2024

Autor Marzena Gitler
Najlepsi młodzi piłkarze zjadą do Małopolski. Myślenice i Wieliczka gospodarzami Salt Mine Cup 2024

W najbliższą sobotę i niedzielę, w Myślenicach i Wieliczce odbędzie się finał międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024, w którym zmierzą się najlepsze drużyny młodych piłkarzy z całej Polski i zza granicy.

Zawodnicy z rocznika 2013 z różnych zakątków świata ponownie rywalizować będą na sztucznym boisku na myślenickim Zarabiu, a finały w niedzielę odbędą się w Wieliczce. Eliminacje trwały już od jesieni ubiegłego roku, a zmierzą się w nim najlepsze z drużyn.

W turnieju wezmą udział najlepsze akademie piłkarskie z Polski i zza granicy. W gronie uczestników walczących o triumf w IX edycji turnieju Salt Mine Cup znaleźli się przedstawiciele angielskiego Manchesteru City, niemieckiego Bayernu Monachium, słowackiego Slovana Bratysława, czy też indyjskiego Kerala Blasters, natomiast z terenu kraju swoje umiejętności prezentować będą młodzi zawodnicy AP Wieliczka, Dalinu Myślenice, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Stali Rzeszów, Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Jagielloni Białystok oraz Lecha Poznań.

Sportową rywalizację na boisku rozpocznie uroczysta prezentacja drużyn, która będzie miała miejsce w sobotę 8 czerwca o godzinie 9:00 w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. Po części oficjalnej zespoły stoczą piłkarskie pojedynki na obiektach należących do spółki Sport Myślenice.

W niedzielę 9 czerwca impreza przeniesie się do Wieliczki. Tam drużyny, które zwyciężą w swoich grupach, staną w szranki w rozgrywkach finałowych.

Celem turnieju jest propagowanie sportu i zdrowej rywalizacji wśród młodzieży, a także nawiązywanie nowych znajomości pomiędzy uczestnikami zawodów. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerami turnieju i Miasto i Gmina Myślenice, Miasto i Gmina Wieliczka, Powiat Wielicki i Kopalnia Soli "Wieliczka". Partnerem głównym Salt Mine Cup jest Województwo Małopolskie.

fot. Fb. Fundacja Mali Mistrzowie

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka