wtorek, 9 stycznia 2024 07:41

Samochód był poza jezdnią, oparty o pobliskie drzewa

Autor Mirosław Haładyj
Samochód był poza jezdnią, oparty o pobliskie drzewa

W poniedziałek (8 stycznia) strażacy z Nowego Sącza i Rytra interweniowali w Barcicach w sprawie samochodu, który wypadł z drogi.

W dniu 8 stycznia o godzinie 7:01 jednostki ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytrze zostały skierowane do interwencji.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w Barcicach samochód osobowy marki Skoda znajdował się poza jezdnią, oparty dachem o niewielkie drzewka przydrożne. Nie stwierdzono obecności osób w pojeździe. Akcja strażaków obejmowała zabezpieczenie obszaru zdarzenia, kierowanie ruchem drogowym w sposób wahadłowy oraz przeszukanie terenu w okolicy w celu sprawdzenia, czy nie ma ewentualnych poszkodowanych. Dokonano także kontroli, czy nie doszło do wycieku substancji eksploatacyjnych. W konsultacji z policjantem pojazd został postawiony na koła, umożliwiając jego wyciągnięcie na drogę przy użyciu wyciągarek samochodowych. Następnie pojazd został przetransportowany na bezpieczne miejsce na pobocze.

W trakcie wyciągania samochodu z rowu, ruch na drodze został czasowo wstrzymany w obu kierunkach. Po tej operacji odłączono klemy akumulatora w pojeździe, a akcję zakończono.

Działania strażaków trwały blisko półtorej godziny.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka