sobota, 2 kwietnia 2022 06:58

Sean Penn ma pomysł jak zamknąć niebo nad Ukrainą bez NATO. "Jeden miliarder mógłby zakończyć tę wojnę"

Autor Marzena Gitler
Sean Penn ma pomysł jak zamknąć niebo nad Ukrainą bez NATO. "Jeden miliarder mógłby zakończyć tę wojnę"

Amerykański aktor Sean Penn zaapelował na Twitterze do miliarderów o zaangażowanie się w doposażenie ukraińskiej armii. Jego zdaniem wojnę mógłby zakończyć zakup dwóch 12 nowoczesnych myśliwców, lepszych niż posiadane przez Rosję.

Znany amerykański aktor Sean Penn bardzo interesuje się sytuacją w Ukrainie. Jesienią odwiedził wojska walczące w Donbasie, bo planuje zrobić o tym film. Bardzo zaangażował się w też w obecny konflikt w Ukrainie. Jest w kontakcie z Wołodymyem Zełenskim i rządem Ukrainy. Był też na terenie objętym wojną.

W odpowiedzi na apele dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy zwrócił się do miliarderów o zakup myśliwców dla ukraińskiej armii. "2 eskadry F-15 lub 16 (to 12 samolotów z lepszą technologią niż rosyjskie Migi lub SU), na których można szybko wyszkolić (3 tygodnie) ukraińskich lotników, kosztowałoby nabywców z sektora prywatnego około 300 milionów dolarów. Dodajcie kolejne 200 milionów dolarów na obronę przeciwrakietową, co daje łącznie 500 milionów dolarów. - napisał na Twtterze.  "Jeden miliarder mógłby zakończyć tę wojnę na Ukrainie. Oczywiście są dodatki w uzbrajaniu i utrzymywaniu kreatywnych pasów startowych itp., ale wydaje się, że warto się zastanowić" - zachęca aktor.

W czwartek dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosiło na swoim Twitterze w języku angielskim, że obecnie największym zapotrzebowaniem Ukraińców są myśliwce czwartej generacji F-15 i F-16, które mają przewagę techniczną nad przestarzałymi samolotami, używanymi przez Rosjan. Dowództwo zapewniło, że ukraińscy piloci są gotowi przejąć kontrolę nad nowymi samolotami za 2-3 tygodnie.

fot. Wikipedia

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje