piątek, 11 września 2020 14:00

Seryjny włamywacz zatrzymany

Autor Emilia Gara
Seryjny włamywacz zatrzymany

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej komendy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię kradzieży, do których doszło w 2020 roku, na terenie powiatu bocheńskiego i powiatów ościennych. Podejrzany usłyszał łącznie 30 zarzutów. Wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych.

Praca bocheńskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za liczne włamania do domów, budynków gospodarczych, z których kradł m.in.: elektronarzędzia i wszelkiego rodzaju sprzęt - od kosiarek po rowery. Mężczyzna odpowiedzialny jest również za szereg kradzieży sklepowych (kosmetyków, elektronarzędzi, urządzeń wykorzystywanych w budownictwie), a także za kierowanie do innych osób gróźb pozbawienia zdrowia i życia.

Proceder ten trwał od lutego br., a łączna wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych. W wyniku przeszukania, policjanci odzyskali część przedmiotów. Pozostałe łupy zatrzymany mężczyzna sprzedawał w lombardach lub przypadkowym osobom. Mężczyzna został zatrzymany 3 września br. i doprowadzony przed oblicze prokuratora gdzie usłyszał 30 zarzutów. Sprawca to 27-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf. i fot.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje