środa, 12 czerwca 2019 14:26

Skawica. Rodziny bawiły się na pikniku [ZDJĘCIA]

Autor Mirosław Haładyj
Skawica. Rodziny bawiły się na pikniku [ZDJĘCIA]

1 czerwca o godz. 14:00 na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skawicy obył się Piknik Rodzinny.

Na początku wszystkich zebranych przywitała pani Dyrektor – Małgorzata Metęl, następnie zaprezentowali się najmłodsi, czyli przedszkolaki, które przygotowały przedstawienie o Czerwony Kapturku. Mimo początkowej tremy i nerwowych spojrzeń, ich występ został oceniony przez widownię bardzo dobrze, co można było poznać po gromkich brawach.

Następnie na scenę zostali zaproszeni uczniowie klas 0 – III szkoły podstawowej, którzy w montażu słowno-muzycznym zatytułowanym „W parku” śpiewali dla rodziców i recytowali dla nich wiersze, a także przedstawili krótką scenkę. Występem niespodzianką okazał się popis taneczny w wykonaniu chłopców. Widownia aż wstała z miejsc, by podziwiać młodych tancerzy. Każda klasa przygotowała dla swoich rodziców malutkie upominki, które z radością zostały wręczone rodzicom.

Około godziny 15:00 na scenie pojawili się nieco starsi uczniowie – klasy IV – VI, które na tę wyjątkową rodzinną imprezę przygotowały inscenizacje wierszy polskich poetów. Jako pierwsza wystąpiła klasa IV, a w przedstawieniu o alfabecie. Następnie na scenie pojawili się aktorzy z klasy IV b w „Scenkach domowych” na motywach wierszy D. Wawiłow. Klasa V a recytowali „Rzepkę” Juliana Tuwima, a po niej „Lokomotywę”. Z kolei szóstoklasiści zaprezentowali utwory „Kłamczucha” i „Zosia Samosia”. Przed występem Zespołu Regionalnego „Zbójnik”, na scenie pojawił się magik, który swoimi sztuczkami bawił zebraną publiczność.

W przerwach między występami małych aktorów panie konferansjerki – Justyna Tokarz i Elżbieta Pacyga prowadziły licytację, ponieważ piknik miał charakter charytatywny. Część zgromadzonych w jego trakcie środków została przeznaczona dla uczniów lokalnej szkoły, którzy walczą z przewlekłymi chorobami. Uczestnicy pikniku bardzo chętnie brali udział w licytacjach, loteriach, konkursach sportowych i logicznych przygotowanych przez BgPN.

Dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji w postaci malowania twarzy i dmuchanych zjeżdżalni. Uczestnicy mogli także spróbować ciasta, lodów, kiełbaski z grilla i bigosu, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Fot. i inf.: UG Zawoja (M. Słapa – tekst, G. Dyrcz – zdjęcia),

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje