czwartek, 24 września 2020 12:38

Koronawirus w szkole w Radziszowie. Uczniowie na kwarantannie

Autor Aleksandra Tokarz
Koronawirus w szkole w Radziszowie. Uczniowie na kwarantannie

Wczoraj dyrekcja Szkoły Podstawowej w Radziszowie (gmina Skawina) otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z uczniów. PSSE w Krakowie podjęło decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania placówki. 53 uczniów jest na kwarantannie.

Informacja o pozytywnym wyniku na koronawirusa u jednego z uczniów szkoły dotarła do dyrekcji placówki wczoraj, 23 września. Od razu podjęte zostały działania związane z powiadomieniem krakowskiego sanepidu.

Przeprowadzona została dodatkowa dekontaminacja budynku szkoły.

PSSE w Krakowie podjęło dziś decyzję co do dalszego funkcjonowania placówki. 53 uczniów wraz z rodzinami zostało objętych kwarantanną, trwającą do poniedziałku, 28 września.

Pozostałe zajęcia odbywają się zgodnie z planem, w budynku szkoły.

-Prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad sanitarnych i nie przysyłanie do szkoły dzieci nawet z lekkimi objawami chorobowymi - apeluje w komunikacie Dyrektor Szkoły Teresa Sławik.

Dziś w powiecie krakowskim przybyło kolejnych 17 zakażeń. Czy powiat znajdzie się w strefie z dodatkowymi obostrzeniami?

Kolejny wzrost w powiecie krakowskim. Zmarła jedna osoba
WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 17 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z powiatu krakowskiego. Do żółtej strefy powiatowi brakuje tylko 4 zakażeń! Niestety, zmarła jedna osoba. 17 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dzisiaj na terenie powiatu krakow…

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje