środa, 14 października 2020 08:58

Skuteczne sposoby usuwania rozstępów

Autor Artykuł sponsorowany
Skuteczne sposoby usuwania rozstępów

Rozstępy to problem, z którym boryka się bardzo wiele kobiet. Zwykle mają one postać nieestetycznych, podłużnych zmian występujących na skórze, które przypominają pęknięcia. Rozstępy mogą się pojawić u każdego, bez względu na tuszę. Bardzo często z rozstępy są problemem kobiet w ciąży. Na rynku dostępne jest wiele preparatów, które mają pomóc pozbyć się rozstępów. Dużą popularnością cieszą się także różne zabiegi. Warto wiedzieć jakie są możliwości i na co warto się zdecydować, aby pozbyć się kompleksu.

Sposób 1 - mikrodermobrazja

Osoby borykające się ze szpecącymi rozstępami mogą się zdecydować na mikrodermobrazję. Jest to zabieg, który polega na mechanicznym usuwaniu naskórka, a także skóry właściwej. Wykorzystuje się do tego specjalne szczoteczki. Zabieg jest mocno inwazyjny, dlatego wymaga wykonania znieczulenia miejscowego. Efekt jest bardzo spektakularny. Skóra staje się bardziej jędrna, a rozstępy i inne zmiany znikają.

Sposób 2 - mezoterapia

Mezoterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych, które pobudzają produkcją elastyny i kolagenu. Można tego dokonać za pomocą fal dźwiękowych oraz specjalnych igieł.

Jest to zabieg inwazyjny, dlatego także odbywa się w znieczuleniu. Aby osiągnąć widoczne efekty, konieczne jest przeprowadzenie przynajmniej pięciu serii zabiegów.

Sposób 3 - karboksyterapia

To prawdziwy hit ostatnich czasów. Zabieg ten jest bardzo uniwersalny, pozwala nie tylko na pozbycie się rozstępów, ale także np. na usunięcie zmarszczek czy wyszczuplenie. Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, który pozwala na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Efektem jest poprawienie krążenia oraz dotlenienie i ujędrnienie skóry.

Sposób 4 - peeling chemiczny

Sposobem, na który warto zwrócić uwagę jest peeling chemiczny. Jest to zabieg zupełnie bezinwazyjny. Pozwala on na złuszczenie skóry. Przeprowadzając peeling używa się różnych substancji chemicznych. W przypadku rozstępów, powinno się wykorzystać substancje mające w składzie kwas TCA lub kwas glikolowy.

Metoda ta, daje szybkie i skuteczne efekty. Warto jednak zdecydować się na całą serię zabiegów.

Sposób 5 - laser frakcyjny

Ostatnią metodą, na którą warto zwrócić uwagę jest laser frakcyjny. Jest to metoda, która polega na działaniu na rozstępy za pomocą wiązki lasera. Zabieg jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu można oddziaływać tylko na skórę w wybranym miejscu.

Laser tworzy mikro - ubytki, które inicjują proces odbudowy. Dzięki temu w miejscu rozstępów pojawia się nowa, gładka i zdrowa skóra.

Warto zaznaczyć, że laser frakcyjny to zabieg bezbolesny. Skóra nie jest mechanicznie naruszona, dzięki czemu proces gojenia trwa niedługo i po kilku dniach dobiega końca. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po koło 3 do 6 tygodniach, kiedy nastąpi regeneracja włókien kolagenowych.

Osoby, które borykają się z problemem rozstępów, powinny zdecydować się na któreś z dostępnych rozwiązań. Efekty mogą być naprawdę wspaniałe.

Artykuł przygotowany przy współpracy z warszawską kliniką Elite

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje