piątek, 3 marca 2023 12:28

Smartwatch na prezent - na co zwrócić uwagę?

Autor Artykuł sponsorowany
Smartwatch na prezent - na co zwrócić uwagę?

Zegarek elektroniczny kojarzy się obecnie z czymś znacznie bardziej złożonym, niż jeszcze za czasów młodości Twoich rodziców. Dawniej chodziło o taki model, który zamiast wskazówek pokazywał godzinę na wyświetlaczu. Dodatkowym „bajerem” był wbudowany kalendarz czy kalkulator. Obecnie jednak owe „cuda techniki” mamy w standardzie w większości urządzeń mobilnych i nikogo już nie zachwyca taka gama „aplikacji”.

Jaki zegarek elektroniczny na rękę wybrać na prezent?

Naturalnie zegarek tego typu nadal cieszy, jednak co do zasady zdecydowanie powinien posiadać znacznie więcej funkcji. Razem z postępem i rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się zatem smartwatche, które są w stanie niemal zastąpić smartfona lub inne mobilne urządzenie. Takie zegarki są wygodne, ergonomiczne, a także – znacznie bardziej funkcjonalne od zegarków elektronicznych starej daty.

W związku z tym właśnie „inteligentny zegarek” to idealny pomysł na prezent niemal dla każdego! Istnieją modele charakterystyczne, tzn. typowo „damskie” albo typowo „męskie”. Najpopularniejsze jednak zdają się być te o bardzo uniwersalnym pod względem wizualnym wymiarze, czyli takie, jakie przypadną do gustu: i mężczyźnie, i kobiecie, i babci, i wnuczkowi. Na szczęście takich właśnie modeli jest w ofercie najlepszych sklepów ze smartwatchami najwięcej. Ciekawe zegarki tego rodzaju znajdziesz np. tutaj: https://smartwatche.pl/. Tam dokładnie obejrzysz i wyszukasz wariant, jakiego poszukujesz. Wysyłka następuje nawet w tym samym dniu, kiedy zostało złożone zamówienie!

Wybierz zegarek dla niej albo dla niego!

O ile większość modeli tzw. „męskich” odpowiada większości osób bez względu na płeć, to jeśli chodzi o damskie zegarki typu smartwatch, niektóre spośród nich wyróżniają się szczególnie subtelną, pastelową kolorystyką, albo np. kolorem złotym. Obecnie jednak coraz rzadziej można mówić o kolorach zarezerwowanych stricte dla kobiet, a coraz częściej – panie ubierają się na sportowo, a panowie wybierają za to nieco ekstrawaganckie kreacje, do których np. błyszczący, złoty zegarek, czy też ten w kolorze różowym pasuje znakomicie.

Trudno zatem o jednoznaczną odpowiedź na pytanie: które smartwatche są typowo damskie, a które – typowo męskie?

Niezależnie od stylistyki warto zwrócić jednak przede wszystkim uwagę na podstawowe parametry techniczne urządzenia, takie jak chociażby:

  • pojemność
  • rozdzielczość wyświetlacza
  • funkcje „fabryczne” (możliwość wgrania dodatkowych aplikacji istnieje praktycznie w każdym przypadku)Zegarki takie, podobnie jak inne urządzenia, stają się coraz bardziej udoskonalone, nowoczesne, przy coraz niższych ich cenach. Jeżeli prezent ma być niezobowiązujący, to z pewnością zegarek za  (nieduże) kilkaset jest pomysłem bardzo atrakcyjnym. Oczywiście, jeśli interesują Cię smartwatche z wyższej półki cenowej – to na rynku tych urządzeń znajdziesz również modele po kilka lub kilkanaście tysięcy. Większość osób nie jest jednak aż takimi fanami elektroniki, a zegarek za przeciętną, dostępną każdemu, kwotę spełnia ich wszystkie oczekiwania.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka