wtorek, 6 kwietnia 2021 07:49

Śmiertelny wypadek w Woli Rzędzińskiej. "Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe"

Autor Aleksandra Tokarz
Śmiertelny wypadek w Woli Rzędzińskiej. "Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe"

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 kwietnia, na torach kolejowych w pobliżu Woli Rzędzińskiej. Mężczyzna potrącony przez pociąg zginął na miejscu.

Wypadek miał miejsce kilkanaście minut przed godziną 15, ok. 200 metrów za stacją w Woli Rzędzińskiej. 56-letni mężczyzna potrącony został przez pociąg relacji Katowice – Rzeszów. Zmarł wskutek poniesionych obrażeń.

- Pomimo awaryjnego hamowania i nadawania sygnału ostrzegawczego przez maszynistę pociągu, mężczyzna nie usunął się z torów - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tej tragedii. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i poddane zostanie sekcji zwłok. Na razie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Zmarły był mieszkańcem Woli Rzędzińskiej.

W miejscu wypadku wystąpiły spore utrudnienia w ruchu. Wyłączony był tor w kierunku Rzeszowa, a pociągi były kierowane wahadłowo drugim torem w kierunku Tarnowa. Pasażerowie pociągu zostali przeprowadzeni do podstawionego nowego składu i kontynuowali podróż w kierunku Rzeszowa.

Kursy pociągów na trasie Tarnów - Muszyna zostaną wstrzymane. Od kiedy?
W kwietniu rozpocznie się remont trasy kolejowej pomiędzy Tarnowem a Muszyną. Zmodernizowanych zostanie siedem mostów, trzy przejazdy oraz tory. PKP PLK zapowiada wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje