czwartek, 1 kwietnia 2021 06:09

Kursy pociągów na trasie Tarnów - Muszyna zostaną wstrzymane. Od kiedy?

Autor Aleksandra Tokarz
Kursy pociągów na trasie Tarnów - Muszyna zostaną wstrzymane. Od kiedy?

W kwietniu rozpocznie się remont trasy kolejowej pomiędzy Tarnowem a Muszyną. Zmodernizowanych zostanie siedem mostów, trzy przejazdy oraz tory. PKP PLK zapowiada wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

Roboty zaplanowano w terminie od 6 kwietnia do 17 maja. W tym czasie na odcinku pomiędzy Tarnowem a Muszyną wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Koszt prac określony został na ponad 8 mln zł.

W ramach inwestycji wymienione zostaną szyny oraz podkłady pomiędzy Łowczowem a Tuchowem. Naprawa mostów dotyczy tych w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie. Remont przejazdów w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku ma ułatwić, a także zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Autobusy zastępcze pojawiają się na odcinku Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. Na odcinku Tarnów - Jasło planowane jest wprowadzenie pociągów, które przejadą zmienioną trasą z Krakowa, przez Rzeszów Zachodni do Zagórza.

Tarnów myśli o przyszłości – ekologicznie. Radni przyjęli plan
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Tarnowa podjęto uchwałę, która ma wdrożyć i upowszechnić elektromobilność w Tarnowie. W mieście ma stanąć 58 stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

inf. wnp.pl, fot. PKP PLK

Tarnów - najnowsze informacje