wtorek, 24 sierpnia 2021 12:57

Strażacy w akcji. Sądeckie ulice znów pod wodą

Autor Aleksandra Tokarz
Strażacy w akcji. Sądeckie ulice znów pod wodą

Ulice znów zamieniły się w strumyki, a intensywne opady deszczu sparaliżowały miasto. Nie wytrzymały studzienki kanalizacyjne. Samochody miały problem z pokonaniem tras pod wiaduktami kolejowymi. Nowy Sącz po raz kolejny stał się ofiarą opadów deszczu. A to jeszcze nie koniec.

O poranku do pracy ruszyli strażacy. W związku z intensywnymi opadami deszczu zalane zostały najważniejsze skrzyżowania w mieście – Nawojowskiej i Kolejowej oraz Nawojowskiej i 29 Listopada. Problemy czekały na kierowców także na ulicy Zielonej, której odcinek podobnie został zalany. Woda zalała także parking na ulicy Broniewskiego. Samochody miały trudności z pokonaniem tras pod wiaduktami kolejowymi – na przykład na ulicy Nawojowskiej.

Dziś godz.6.25, kolejne opady deszczu i jak zwykle ul.Chruślicka zalana, drogą płynie rzeka, co będzie z biegiem czasu przy dalszych opadach, zobaczymy. Bez komentarza😂!!!!

Opublikowany przez Marcina Bocheńskiego Poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Podtopienia odnotowano również przy ul. Kolejowej – tam pod wiaduktem ugrzęzły samochody, które nie mogły przejechać, ze względu na zalegającą na jezdni wodę. Obecnie ruch po sądeckich ulicach odbywa się już bez zakłóceń.

Jak informuje Radio Kraków, teraz służby wypompowują wodę z piwnic magazynowych szpitala w Nowym Sączu. Dodatkowo doszło do zalania posesji w Białej Niżnej oraz Kąclowej. Niebezpiecznie jest również na osiedlu Mała Poręba, gdzie potok wystąpił z brzegu i zalał drogę.

⚠️Mała Poręba koło sklepu abc droga już przejezdna, wylał potok ⚠️

Opublikowany przez Sądeckie Drogi Wtorek, 24 sierpnia 2021

To jednak nie koniec opadów. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 17:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 50 mm do 80 mm. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Dodatkowo Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 07:30 do jutra (25 sierpnia 2021 r.) do godz. 20:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, spodziewane są wzrosty stanów wody – na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, lokalnie o charakterze gwałtownym. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo: 70 %. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

fot. Facebook/Sądeckie Drogi

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje