wtorek, 26 lipca 2022 11:45

Strażak wpadł pod koła kombajnu. Tragiczny wypadek podczas prac polowych

Autor Katarzyna Jamróz
Strażak wpadł pod koła kombajnu. Tragiczny wypadek podczas prac polowych

Sądeccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj podczas żniw w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko.

W poniedziałek (25 lipca) około godziny 10:50 w miejscowości Zabrzeż, podczas prac polowych doszło do tragicznego wypadku.

– 66-letni rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu. Pomimo długiej reanimacji, mieszkaniec gminy Łącko zmarł. Kierujący kombajnem 43-latek był trzeźwy. Mężczyzna posiada prawo jazdy kategorii B i T, które uprawniają go do prowadzenia maszyny, natomiast nie odbył specjalistycznego kursu obsługi kombajnu zbożowego (nie jest on jednak obligatoryjny)

– informuje sądecka policja.

Na miejscu pracowali policjanci ze Starego i Nowego Sącza, którzy przeprowadzili oględziny i inne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Decyzją prokuratora ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.  

– Osobą, która w wyniku tego zdarzenia poniosła śmierć był druh z OSP Zabrzeż. Długoletni i zasłużony strażak Zbigniew Janczura. Rodzinie zmarłego tragicznie, jak i wszystkim strażakom z OSP Zabrzeż składamy kondolencje oraz szczere wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci!

– czytamy na stronie OSP Czerniec na Facebooku.

🔴 28/2022 Mężczyzna przygnieciony przez kombajn /zgon/ 📅 25 lipiec 2022 🕒 10:54 📍 Zabrzeż 🚒 OSP Czerniec GBARt 🚒 OSP...

Opublikowany przez OSP Czerniec Poniedziałek, 25 lipca 2022

Inf. KMP Nowy Sącz
Fot. OSP Czerniec

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje