wtorek, 20 października 2020 12:03

Sucha Beskidzka: Dramatyczny apel szpitala o pomoc w walce z koronawirusem!

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Dramatyczny apel szpitala o pomoc w walce z koronawirusem!

Sytuacja w powiecie beskidzkim mocno się pogorszyła. Mocno odczuli to pracownicy i lekarze Szpitala Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Na stronie internetowej szpitala pojawił się dramatyczny apel o pomoc w odciążeniu przemęczonej załogi.

Szpitalny personel został mocno zredukowany przez konieczność odbywania kwarantanny przez jego część. Brak pracowników odbił się niekorzystnie na pozostałej części, która nadal pracuje. Więcej obowiązków i godzin to większe zmęczenie ludzi. Stąd apel szpitala o pomoc w opiece nad osobami hospitalizowanymi. Jak piszą władze szpitala "zapotrzebowanie jest ogromne'.

Poniżej pełna treść apelu.

Szanowni Państwo!
Znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na Covid-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki. Absencja personelu medycznego i pomocniczego spowodowana koniecznością odbycia kwarantanny lub izolacji wpływa na liczbę personelu sprawującego opiekę nad pacjentami hospitalizowanymi w naszym Zespole. Dotyczy to również pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i z powodu COVID-19 na Pododdziale Obserwacyjno-Covidowym.
Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki.
Pilnie poszukujemy wolontariuszy lub osób chcących podjąć pracę w naszym szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi.
Zapotrzebowanie jest ogromne.
Znaczącym wsparciem będą osoby młode, z nieco większą ilością czasu. Ich pomoc w tym momencie jest nieoceniona.
Zapewniamy: przeszkolenie, środki ochrony indywidualnej, ubezpieczenie.
Teraz jesteście potrzebni bardziej niż kiedykolwiek.
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: ZOZ Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje